DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
19. decembrī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Notikusi Pretterorisma centra ekspertu konsultatīvās padomes sanāksme

19. decembrī Valsts drošības dienests (VDD) rīkoja Pretterorisma centra ekspertu konsultatīvās padomes sanāksmi, kurā tika apspriestas aktualitātes pretterorisma jomā.

Sanāksmē VDD eksperti ar pretterorisma pasākumu īstenošanā iesaistīto institūciju pārstāvjiem apsprieda aktuālās terorisma draudu tendences Eiropā. Īpaša uzmanība tika pievērsta starp Izraēlu un teroristisko organizāciju “Hamās” notiekošajam bruņotajam konfliktam un tā ietekmei uz terorisma draudiem Eiropā.

VDD eksperti sanāksmes dalībniekus informēja par pēdējā pusgadā veiktajiem pretterorisma pasākumiem. Dienests veicis sistemātisku darbu gan terorisma risku novēršanai, gan atbildīgo dienestu gatavības reaģēt terorisma draudu gadījumā pārbaudei un stiprināšanai. 

Ar informatīvu semināru Zemgalē VDD šogad noslēdza reģionālo semināru ciklu, kura mērķis bija stiprināt dažādos Latvijas reģionos strādājošu atbildīgo dienestu amatpersonu spējas reaģēt teroristu uzbrukuma gadījumā.  Šī gada septembrī VDD Jelgavā operatīvajiem dienestiem un citām pretterorisma pasākumos iesaistītajām institūcijām organizēja pretterorisma mācības “Mītava 2023”.

Tāpat VDD turpināja intensīvu darbu terorisma riska objektu drošības stiprināšanai, izvērtējot gan kritiskās infrastruktūras, gan cilvēku masveida pulcēšanās vietu fiziskās drošības pasākumus un sniedzot rekomendācijas to pilnveidei.

VDD pretterorisma eksperti sanāksmē prezentēja arī padomes izveidoto starpinstitūciju darba grupu – radikalizācijas novēršanas grupas “Prevent” un Terorisma finansēšanas izmeklēšanas koordinācijas grupas – 2023. gada otrajā pusgadā veikto darbu.

Sanāksmē tika iezīmētas prioritātes pretterorisma jomā nākamajam gadam.

Latvijā terorisma draudu līmenis pašlaik ir zems, un VDD rīcībā esošā informācija neliecina, ka tuvākajā laikā situācija varētu mainīties.

VDD Pretterorisma centra ekspertu konsultatīvā padome ir konsultatīva un koordinējoša institūcija, kuras darbības mērķis ir pilnveidot VDD un valsts un pašvaldību iestāžu, kā arī privātā sektora sadarbību pretterorisma jomā, lai nodrošinātu valsts gatavību efektīvi novērst terorisma draudus un likvidēt to izraisītās sekas. Padomē darbojas pārstāvji no tādām institūcijām kā Militārās izlūkošanas un drošības dienests, Satversmes aizsardzības birojs, Iekšlietu ministrija, Aizsardzības ministrija, Ārlietu ministrija, Ģenerālprokuratūra, Finanšu izlūkošanas dienests, Nacionālie bruņotie spēki, Satiksmes ministrija, Tieslietu ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Veselības ministrija, Finanšu ministrija un Latvijas Banka.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI