DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
06. decembrī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Ekonomikas ministrs: Latvijas “durvis” ir atvērtas Vācijas investīcijām 

FOTO: Ekonomikas ministrija

Šodien 6. decembrī Ekonomikas ministrijā notika tikšanās starp ekonomikas ministru Viktoru Valaini un Vācijas Federatīvās Republikas vēstnieku Latvijā Kristianu Heltu, kuras laikā abas puses vienojās stiprināt abu valstu ekonomisko sadarbību un sekmēt Vācijas investīciju piesaisti Latvijai. 

Tikšanās ietvaros Vācijas Federatīvās Republikas vēstnieks Latvijā Kristians Helts uzsvēra Latvijas nozīmi investīciju kontekstā, kā arī akcentēja ekonomiskās sadarbības potenciālu un nozīmi, vienlaikus norādot, ka būtu vēlams vairāk popularizēt Latviju kā investīcijām pievilcīgu vidi Vācijas investoriem. 

Ekonomikas ministrs Viktors Valainis uzsvēra Latvijas un Vācijas sadarbības pievienoto vērtību un investīciju iespējas, īpaši atzīmējot jau esošo, pozitīvo Latvijas pašvaldību pieredzi un ievērojamo Latvijas potenciālu investīciju piesaistē.  

Vienlaikus sarunas laikā ekonomikas ministrs pievērsās jautājumam par darba spēka pieejamības izaicinājumiem reģionos, uzsverot, ka šobrīd notiek aktīvs darbs, lai rastu ilgtspējīgus šī jautājuma risinājumus, kas cieši saistīti arī ar izglītības nozīmi un pievienotās vērtības paaugstināšanu. Tāpat ministrs uzvēra Latvijas ekonomiskās izaugsmes potenciālu Baltijas reģionā un digitālo risinājumu nozīmi izaugsmes veicināšanā.   

“Latvija ir Baltijas valsts ar augstu investīciju piesaistes potenciālu un es vēlos uzsvērt, ka Latvijas un īpaši Latvijas reģionu “durvis” ir atvērtas Vācijas investīcijām,” tikšanās laikā uzsvēra ekonomikas ministrs Viktors Valainis.  

K. Helts norādīja, ka ir svarīgi turpināt uzturēt savstarpēju Latvijas un Vācijas ekonomisko dialogu, vienlaikus uzsverot to, cik nozīmīga ir informācijas pieejamība attiecībā uz Latviju kā augsta potenciāla investīciju vidi Baltijas reģionā.  

Tikšanās ietvaros tika pārrunāts plašs jautājumu spektrs, kas skar Vācijas un Latvijas ekonomisko sadarbību, Latvijas reģionu attīstību un investīciju piesaistes potenciālu, kā arī jau esošos sadarbības projektus un to realizāciju.  

Noslēdzot abpusēju tikšanos, K. Helts un V. Valainis bija vienisprātis, ka ir jāstiprina abu valstu ekonomiskās saites un vienojās par ciešu abpusēju komunikāciju un sadarbību, lai sekmētu Vācijas investīciju īpatsvara pieaugumu Latvijā.  

Lai stiprinātu abu valstu ekonomisko sadarbību, 2024. gadā tiek plānota ekonomikas ministra vizīte Vācijā. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI