DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. novembrī, 2023
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Konkursā uz Veselības ministrijas valsts sekretāra amatu uzvaru guvusi Agnese Vaļuliene

Noslēdzies atklātais konkurss uz Veselības ministrijas valsts sekretāra amatu. Par tā uzvarētāju kļuvusi Agnese Vaļuliene.

Agneses Vaļulienes līdzšinējā darbavieta ir VSIA “Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrs”, kurā viņa ieņem valdes locekles ar pārmaiņu vadības kompetenci amatu. No 2008. līdz 2022. gadam A. Vaļuliene strādāja Veselības ministrijā, no 2018. gada kā valsts sekretāra vietniece resursu un pārmaiņu vadības jautājumos, iepriekš kā Eiropas lietu un starptautiskās sadarbības departamenta direktore. Pirms tam konkursa uzvarētāja strādājusi Pārtikas un veterinārajā dienestā par Starptautisko projektu vadības daļas vadītājas vietnieci.

Konkursa uzvarētāja Liepājas Pedagoģijas Akadēmijā ieguvusi maģistra grādu pedagoģijas teorijā un vēsturē, savukārt   Latvijas Universitātē ieguvusi tulka kvalifikāciju. Papildus Agnese Vaļuliene apguvusi dažādas apmācības un kursus, piemēram, kā “Projektu vadības rīki” Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolā “RISEBA”, “Agile, SCRUM un Kanban projektu vadība” Rīgas Tehniskajā universitātē un “Vadītāja loma veiksmīgu inovāciju veidošanā” starptautiskajā uzņēmumā FranklinCovey.

A.Vaļuliene savā profesionālajā karjerā ir īstenojusi dažādus projektus. Kā trīs pēdējos no tiem var minēt - ESF projekts “Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi”, ESF projekts “Ārstniecības un ārstniecības atbalsta personu pieejamības uzlabošana ārpus Rīgas” un ESF projekts “Ārstniecības un ārstniecības atbalsta personāla kvalifikācijas uzlabošana”.

“Veselības nozarē ir ļoti daudz izaicinājumu un neatliekamu darbu, būtiski, ka nozares vadībā ir augstas raudzes profesionāļi, kas spēj pieņemt drosmīgus lēmumus. Ministrijas administratīvajam vadītājam jābūt līderim, kas speciālistu komandas darbu mērķtiecīgi virza uz nozares stratēģisko mērķu sasniegšanu sabiedrības veselības, veselības aprūpes un farmācijas jomā, kas viennozīmīgi ir liels izaicinājums. Agnese Vaļuliene labi pārzina nozari un spēj pilnvērtīgi strādāt nekavējoties, tādēļ jau tuvākajā Ministru kabineta sēdē aicināšu kabinetu lemt par Vaļulienes apstiprināšanu Veselības ministrijas valsts sekretāra amatā,” uzsver veselības ministrs Hosams Abu Meri. 

Kā ziņots iepriekš, konkurss norisinājās trīs kārtās. Pirmās kārtas laikā konkursa komisija izvērtēja iesniegtos dokumentus un pretendentu atbilstību obligātajām prasībām. Konkursa otrajā kārtā pretendenti konkursa komisijai skaidroja savu motivāciju ieņemt Veselības ministrijas valsts sekretāra amatu, atbildēja uz komisijas uzdotajiem jautājumiem un izklāstīja savu redzējumu par veselības nozares prioritātēm, to īstenošanu un galvenajiem nākotnes izaicinājumiem. Savukārt konkursa trešajā kārtā tika pārbaudītas tādas pretendentu vadības kompetences kā komandas vadīšana, pārmaiņu vadīšana, stratēģiskais redzējums, spēja pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību, attiecību veidošana un uzturēšana.

Pretendentu vērtēšanas komisiju vadīja Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, tās sastāvā bija Labklājības ministrijas valsts sekretārs Ingus Alliks, Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Mihails Papsujevičs, veselības ministra biroja vadītāja Renāte Gremze un Valsts kancelejas direktora vietniece valsts pārvaldes jautājumos, Valsts pārvaldes politikas departamenta vadītāja Ieva Lībķena. Tāpat pretendentu vērtēšanā tika piesaistīti neatkarīgi novērotāji: Latvijas Jauno ārstu asociācijas valdes priekšsēdētājs Jānis Vētra un Latvijas Slimnīcu biedrības valdes priekšsēdētājs Jevgēņijs Kalējs.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI