DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. novembrī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība

Noslēgusies pieteikšanās brīvprātīgo godināšanai “Gada brīvprātīgais 2023”

Nodarbinātības valsts aģentūra informē, ka 21. novembrī  noslēgusies pieteikšanās godināšanai “Gada brīvprātīgais 2023”, kurā Latvijas iedzīvotāji un organizācijas tika aicināti pieteikt brīvprātīgā darba veicējus un organizētājus, kuri devuši ievērojamu ieguldījumu sabiedrības labā, laika posmā no 2022. gada 22. novembra līdz 2023. gada 21. novembrim. Brīvprātīgo godināšana “Gada brīvprātīgais 2023” notiks 3.decembrī Mežaparkā, Kokaru zālē.

Šogad kopā iesniegti 112 pieteikumi, no kuriem lielākā daļa, 57 saņemti no Rīgas un Pierīgas. Ievērojami audzis pieteikumu skaits no Vidzemes un Kurzemes, nemainīgi liela brīvprātīgo aktivitāte un pieteikumu skaits ir Latgalē un Zemgalē.

NVA Brīvprātīgo projekta Brīvprātīgie.lv vadītājs Ints Teterovskis atzīst: “Brīvprātība sociālajā jomā Latvijā nemainīgi ir visaktuālākā un aktīvākā – atbalsts sociālo pakalpojumu sniedzējiem, nerimstošs darbs palīdzot Ukrainas valstspiederīgajiem, brīvprātība veselības jomā. Brīvprātīgie un brīvprātīgā darba organizētāji daudz darbojas arī vides jomā, izglītošanā, šogad, jo īpaši kultūrā, kas noteikti pateicoties lielajām aktivitātēm Dziesmu un deju svētku laikā. Pozitīva tendence brīvprātības attīstībai kopumā ir tas, ka arvien vairāk iesaistās cilvēki vecumā grupā 30 – 50 gadi, kas iepriekš nebija tik izteikti.”

Brīvprātīgo godināšanas mērķis ir pateikties tiem iedzīvotājiem un organizācijām, kas savu laiku ziedo brīvprātīgajam darbam sabiedrības labā, veicinot iedzīvotāju un organizāciju interesi un iesaisti brīvprātībā. Latvijā godināšana notiks jau desmito gadu.

Atgādinām, ka 5. decembrī visā pasaulē atzīmē Starptautisko brīvprātīgo dienu, kad ikkatram no mums ir iespēja pateikt savu paldies brīvprātīgajiem visā Latvijā.

Izvirzīt godināšanai “Gada brīvprātīgais 2023” brīvprātīgā darba veicējus vai organizētājus varēja jebkurš Latvijas iedzīvotājs, nevalstiskā organizācija, valsts vai pašvaldību iestāde. Godināšanas nolikums pieejams portālā www.brivpratigie.lv.

Godināšanu rīko Nodarbinātības valsts aģentūra sadarbībā ar Labklājības ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju, Sabiedrības integrācijas fondu, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru, Latvijas Jaunatnes padomi, Daugavpils pilsētas Jaunatnes lietu un sporta pārvaldi, Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestādi “Sabiedriskais centrs”, Rīgas Apkaimju iedzīvotāju centru, Valmieras novada fondu.

Saite uz iepriekšējo gadu godināšanas video: https://www.youtube.com/channel/UCY3pB7uCSjoUVAbXAFUJcSQ.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI