DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. novembrī, 2023
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

SIA “Rīgas meži” pirmie no Latvijas pievienojušies Eiropas iniciatīvai

FOTO: Publicitātes foto

Rūpējoties par tīru vidi un dabas vērtību saglabāšanu nākamajām paaudzēm, šoruden SIA “Rīgas meži” darbinieki uzņēmuma Tīreļu mežniecībā, vietā, kur iepriekš koki nebija auguši, iestādīja 1400 bērza (Betula) stādu, kas izaudzēti uzņēmuma kokaudzētavā “Norupe”.

Līdz ar to “Rīgas meži” pirmie no Latvijas pievienojušies Eiropas iniciatīvai par trīs miljardu koku iestādīšanu planētas nākotnei, saņemot par šo faktu arī oficiālu apliecinājumu.

“Rīgas mežu” valdes priekšsēdētāja Anita Skudra: “Rūpējoties par Latvijas skaistās dabas ilgtspēju un vērtību saglabāšanu, esam iesaistījušies Eiropas Komisijas Bioloģiskās daudzveidības stratēģijas iniciatīvā. Tā paredz līdz 2030.gadam Eiropā iestādīt vismaz trīs miljardus koku. Šī iecere pilnībā saskan ar mūsu uzņēmuma ilgtermiņa darbības mērķiem.”

“Rīgas meži” apņemas šo mežaudzi kopt un aprūpēt. 50 gadu laikā šajā mežaudzē prognozētais CO2 (oglekļa) uzkrājums būs vairāk nekā 63 tūkstoši kilogramu. Šādi tiktu “dzēsti” desmit avio lidojumi no Rīgas līdz Melburnai un atpakaļ (ekonomiskajā klasē).

Lai kompensētu CO2 “pēdu”, šie koki ir jāstāda vietās, kur tie nav auguši vismaz 20 gadus vai degradētās teritorijās. Īstenojot šo projektu un apsaimniekojot mežaudzi, atdarinot dabiskus procesus, kā Latvijā, tā arī Eiropā, mēs palīdzēsim sasniegt Eiropas Bioloģiskās daudzveidības stratēģijā noteiktos mērķus: 

  • kompensēt CO2 “pēdu” un atdzesēt gaisu par 2ºC līdz 8ºC;
  • saglabāt bioloģisko daudzveidību un dzīvotnes, kā arī aizsargāt dzīvniekus;
  • nodrošināt iedzīvotājus ar pārtiku vai dzeramo ūdeni u.c.

“Rīgas meži” ir radījuši iespēju kompensēt savu CO2 “pēdu”, iestādot jaunu mežaudzi. Šogad šādas mežaudzes jau iestādītas uzņēmuma Tīreļu mežniecībā gan sadarbībā ar labdarības organizāciju Ziedot.lv un atbildīgiem ceļotājiem, gan ar apdrošināšanas kompāniju ERGO. Tāpat, lai “dzēstu” maratona radīto CO2 “pēdu”, jaunu mežaudzi iestādīja Rimi Rīgas maratons.  

Vairāk par Eiropas Bioloģiskās daudzveidības stratēģiju, tās rezultātiem un iespējām pievienoties: https://ej.uz/tin5.  

Par Tīreļu mežniecību

Tā ir lielākā “Rīgas mežu” mežniecība – vairāk nekā 23 tūkstoši hektāru. Tīreļu mežniecība ir purviem bagāta; lielākais un zināmākais no tiem ir Cenas tīrelis. Tas ir viens no unikālākajiem Latvijas purviem un ietilpst Natura 2000 īpaši aizsargājamo dabas teritoriju tīklā.

Mežniecībā ir dabas liegums “Melnā ezera purvs” un dabas parks “Beberbeķi”, kas arī Natura 2000 īpaši aizsargājamo dabas teritoriju tīklā.

Tīreļos ir plašas kultūrvēsturiskās teritorijas. Piemēram, Ziemassvētku kauju vietas, Nocietinājumu sistēma ar Pluģu skansti, Ostvalda piemiņas akmens u.c.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI