DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. novembrī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Atbalsta nolīguma parakstīšanu par gaisa satiksmi ar Dominikānu

Otrdien, 28. novembrī, valdība atbalstīja nolīguma parakstīšanu par gaisa satiksmi ar Dominikānas Republiku, kas nākotnē uzlabos gaisa satiksmes savienojamību starp abām valstīm, tādējādi veicinot Rīgas kā nozīmīgas Ziemeļeiropas aviācijas mezgla attīstību, valsts aviācijas nozares konkurētspējas palielināšanos un tautsaimniecības stiprināšanu kopumā.

Starpvalstu nolīgums nosaka Latvijas Republikas un Dominikānas Republikas aviokompāniju tiesības, regulāro gaisa pārvadājumu uzsākšanas nosacījumus un darbības noteikumus, kādi būtu jāievēro abu valstu aviokompānijām, veicot pasažieru un kravu pārvadājumus, tostarp aviācijas drošības, godīgas konkurences, tarifu noteikšanas un citus noteikumus.

Vienlaikus nolīgums paredz arī nodokļu un nodevu piemērošanu, abpusēju licenču un sertifikātu atzīšanu, strīdu izšķiršanu un citus ar regulāras gaisa satiksmes veikšanu saistītus jautājumus. Tāpat nolīgums nodrošinās Latvijas un Dominikānas aviokompānijām tiesības slēgt kodu koplietošanas (Codeshare) un citus komerclīgumus, kas šajā gadījumā ir būtiskākais ieguvums, jo nodrošinās ērtākus lidojumu savienojumus uz šo reģionu par zemākām cenām.

Nolīgumu ir plānots parakstīt tuvākajā laikā. Pēc tam, kad nolīgums ar Dominikānas Republiku būs parakstīts, tas būs jāapstiprina Latvijas Republikas Saeimā.

Pēc nolīguma stāšanās spēkā paplašināsies Latvijas gaisa pārvadātāju maršrutu tīkls, palielināsies pasažieriem pieejamais lidojumu galapunktu skaits, kā arī lidojumu savienojamība.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI