DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. novembrī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

Noteiktās teritorijās staltbriežu govis varēs medīt ar teļu medību atļaujām

No 1. decembra noteiktās medību teritorijās dzinējmedību laikā atļauts medīt staltbriežu govis, izmantojot staltbriežu teļu medību atļaujas. Šāds lēmums pieņemts, lai mazinātu staltbriežu nodarītos postījumus mežsaimniecības un lauksaimniecības kultūrām.

Pamatojoties uz datiem par staltbriežu postījumiem, Valsts meža dienests ir noteicis teritoriālās vienības, kur staltbriežu skaitu ir plānots ierobežot. Konkrētais atvieglojums medību organizēšanā būs spēkā lielākajā daļā Latvijas teritorijas, izņemot daļu Latgales, Vidzemes, Sēlijas un Rīgas apkārtnes. Precizēta teritoriālā informācija ir pieejama visās Valsts meža dienesta virsmežniecībās.

Iepriekšējā 2022./2023. gada medību sezonā, izmantojot teļu atļaujas, tika nomedīti 3,2 % no nomedīto staltbriežu govju kopskaita. Dienests vērtē, ka šajā medību sezonā Latvijā mitinās ap 69 000 staltbriežu, un to populācija pēdējos gados ir stabila ar kopējo tendenci samazināties.

Staltbriežu govis atļauts medīt līdz nākamā gada 31. janvārim, pieaugušus staltbriežu buļļus – līdz 15. februārim, bet teļus un līdz divus gadus vecus buļļus (tautā dēvētos “špīserus”) – līdz 31. martam jeb medību sezonas beigām.

Valsts meža dienests ir valsts pārvaldes iestāde, kas uzrauga meža apsaimniekošanu, medību un dabas aizsardzības reglamentējošo normatīvo aktu ievērošanu, kā arī īsteno meža uguns apsardzību. Dienests uztur Meža valsts reģistru, kur tiek apkopota informāciju par mežu, tajā notiekošo saimniecisko darbību, medībām un medījamiem dzīvniekiem. Valsts meža dienesta misija ir rūpēties par atbildīgu meža apsaimniekošanu un saglabāšanu nākamajām paaudzēm.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI