DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. novembrī, 2023
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Svētku brīvdienās VUGD saņēmis 168 izsaukumus

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 17. novembra plkst. 6.30 līdz 21. novembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 168 izsaukumus – 68 uz ugunsgrēku dzēšanu, 60 uz glābšanas darbiem, bet 40 izsaukumi bija maldinājumi.

Pirmdien plkst. 18.21 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Dienvidkurzemes novada Nīcas pagastu, kur ezerā laivā atradās trīs cilvēki, kas nevarēja vairs atrast pareizo virzienu, lai nokļūtu krastā. Cilvēki tika atrasti un nogādāti krastā. Divus cilvēkus ugunsdzēsēji glābēji nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem un plkst. 20.00 darbu notikumā beidza.

Plkst. 14.10 VUGD saņēma izsaukumu uz Linezera ielu Rīgā, kur divstāvu sabiedriskās ēkas pirmā stāva gaitenī dega elektrības rozete 0,01 m2 platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no ēkas evakuējās desmit cilvēki. Plkst. 14.31 darbs notikuma vietā tika noslēgts.

Svētdien plkst. 04.06 VUGD saņēma izsaukumu uz Valmieras novada Trikātas pagastu, kur dega trīsstāvu dzīvojamā māja 270 m2 platībā. Notikuma vietā dega ēkas mansards 200 m2 platībā, ēkas otrajā stāvā divas istabas 30 m2 platībā, kāpņu telpa 10 m2 platībā, ēkas starpstāvu pārsegums starp pirmo un otro stāvu 2 m2 platībā, veranda 20 m2 platībā, kā arī garāžas jumts 8 m2 platībā. Plkst. 13.24 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 03.51 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Mālkalnes prospektu Ogrē, kur piecstāvu dzīvojamā mājā jūtams sadūmojums. Notikuma vietā konstatēts, ka otrā stāva dzīvoklī piededzis bez uzraudzības atstāts ēdiens 0,05 m2 platībā. No dzīvokļa ugunsdzēsēji glābēji izglāba vienu cilvēku. Pēc pusotras stundas darbs notikuma vietā noslēdzās.

Svētdien plkst. 23.46 VUGD saņēma izsaukumu uz Kartupeļu ielu Rīgā, kur piecstāvu dzīvojamās mājas otrā stāva dzīvoklī dega sadzīves mantas 10 m2 platībā. Izmantojot trīsposmu izbīdāmās kāpnes, no degošā dzīvokļa izglābs cilvēks, kurš bija cietis un nodots NMPD mediķiem. Līdztekus no ēkas ugunsdzēsēji glābēji evakuēja vēl trīs cilvēkus. Plkst. 01.07 darbs notikuma vietā noslēdzās.

Neilgi pēc astoņiem vakarā ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Olaines pagastu, kur mežā apmaldījies cilvēks. Izmantojot autocisternas skaņas un gaismas signālus, cilvēks atrasts un izvests no meža. Pēc divām stundām darbs notikuma vietā noslēdzās.

Plkst. 19.13 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Siguldas novada Krimuldas pagastu, kur divstāvu dzīvojamā mājā dega malka, sadzīves mantas un apkures katls 15 m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta cilvēks, kurš nodots NMPD mediķiem. Plkst. 21.33 darbs notikuma vietā noslēdzās.

Naktī uz svētdienu plkst. 04.33 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Dobeles novada Annenieku pagastu, kur ugunsgrēks izcēlies dzīvojamā mājā. Notikuma vietā konstatēts, ka deg divstāvu daļēji apdzīvota dzīvojamā māja 160 m2 platībā. Plkst. 11.49 ugunsgrēks tika likvidēts.

Sestdien plkst. 15.42 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Kolkas ielu Jūrmalā, kur notikusi divu vieglo automašīnu sadursme. Ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot hidrauliskos instrumentus, no automašīnas atbrīvoja vienu cilvēku, kuru nodeva NMPD mediķiem. Tika sakārtota ceļa braucamā daļa un plkst. 16.47 darbs notikuma vietā noslēdzās.

Piektdien plkst. 23.25 saņemts izsaukums uz Dienvidkurzemes novada Otaņķu pagastu, kur ugunsgrēks izcēlies dzīvojamā mājā. Notikuma vietā konstatēts, ka deg pirmā stāva apkures telpa un starpstāvu pārsegums 6 m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no mājas saviem spēkiem evakuējās trīs cilvēki, no kuriem viens nodots NMPD mediķiem. Plkst. 1.55 darbs notikuma vietā noslēdzās.

Piektdien plkst. 15.27 saņemts izsaukums uz Jaunciema gatvi Rīgā, kur noticis ceļu satiksmes negadījums. Ugunsdzēsēji glābēji notikuma vietā konstatēja, ka avarējusi viena vieglā automašīna un tajā atrodas iespiests cilvēks. Izmantojot hidrauliskos instrumentus, cilvēks no automašīnas atbrīvots un NMPD mediķi konstatēja viņa nāvi. Tika sakārtota ceļa braucamā daļa un plkst. 17.29 darbs notikuma vietā noslēdzās.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI