DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
17. novembrī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Faktiskā bezdarba līmenis oktobrī bija 6,3%, reģistrētais – 5,3%

2023. gada oktobrī faktiskā bezdarba līmenis Latvijā bija 6,3 %, un kopš septembra tas nav mainījies, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) aprēķins. Gada laikā faktiskā bezdarba līmenis samazinājies par 0,4 procentpunktiem.

Sieviešu bezdarba līmenis oktobrī samazinājās par 0,1 procentpunktu līdz 5,3 %, taču vīriešu saglabājās nemainīgs – 7,3 %.

Skatīt OSP datubāzē: NBB150

Dati precizēti saskaņā ar metodoloģiju

Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) reģistrētā bezdarba līmenis bija 5,3 %, un kopš septembra tas nav mainījies. Salīdzinot ar 2022. gada oktobri, reģistrētā bezdarba līmenis ir samazinājies par 0,4 procentpunktiem.

Skatīt OSP datubāzē: NBB150

2023. gada oktobrī Latvijā bija 60,2 tūkstoši bezdarbnieku (25,7 tūkstoši sieviešu un 34,5 tūkstoši vīriešu), tas ir par 0,3 tūkstošiem mazāk nekā septembrī, bet par 4,3 tūkstošiem mazāk nekā 2022. gada oktobrī. Gan sieviešu, gan vīriešu bezdarbnieku skaits mēneša laikā ir samazinājies par 0,1 tūkstoti.

Reģistrētā bezdarba līmenis NVA tiek aprēķināts, izmantojot aģentūras rīcībā esošos datus par reģistrētiem bezdarbniekiem un CSP sniegtos datus par ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem (nodarbinātie un bezdarbnieki) darbspējas vecumā. Faktiskā bezdarba līmenis tiek aprēķināts netieši, izmantojot CSP darbaspēka apsekojuma ceturkšņu novērtējumus un NVA mēnešu datus par reģistrētajiem bezdarbniekiem.

Reģistrētā bezdarba līmenis pa mēnešiem – NVA tīmekļa vietne
CSP veikto mēneša novērtējumu metodoloģija pieejama oficiālā statistikas portāla aprakstošo metadatu sadaļā Nodarbinātība un bezdarbs.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI