DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. novembrī, 2023
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Rīga piedalās “Smart City Expo World Congress 2023” Barselonā

No 7. līdz 9. novembrim Barselonā, Spānijā, norisinās Smart City Expo World Congress 2023, kas ir pasaulē vadošā izstāde viedpilsētas un pilsētvides mobilitātes inovāciju jomā. Viena no galvenajām tēmām šī gada konferencē, līdzīgi kā citus gadus, ir Eiropas Savienības pilsētu ceļš uz klimatneitralitāti. Latvijas stendu šogad pārstāvēs Rīgas un Liepājas pašvaldības, kā arī inovāciju kustība VEFRESH. Rīgas un Liepājas pašvaldības ir divas no 100 Eiropas Savienības klimata misijas pilsētām, kas līdz 2030. gadam ir apņēmušās kļūt par klimatneitrālam un viedām pilsētām. Iespēju piedalīties izstādē nodrošina Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra.

Izstāde Smart City Expo World Congress 2023 būs līdz šim lielākā, kas tiek organizēta ar mērķi apkopot pilsētu inovācijas visā pasaulē, dot iespēju pilsētām mācīties vienai no otras un apzināt jaunākos risinājumus dažādās jomās, lai efektīvi risinātu tās problēmas, ar kurām pilsētas pasaulē saskaras šodien. Gan dalībnieki, gan apmeklētāji ir pasaules līmeņa uzņēmumi, viedo tehnoloģiju nozares līderi, IT eksperti un jaunuzņēmumi (start-up), kas vienuviet prezentēs jaunākās tehnoloģijas, risinājumus un idejas.

Rīgas valstspilsētas pašvaldība šī gada dalībai izstādē ir izvirzījusi četrus galvenos virzienus, kas ir nozīmīgi Rīgas viedpilsētas attīstībai: videi draudzīga mobilitāte; ilgtspējīga enerģētika; dabā balstīti un uz datiem balstīti risinājumi.

Šie virzieni ir nozīmīgi arī Rīgas ceļam uz klimatneitralitāti un sasaucas ar šī gada Smart City Expo World Congress 2023 galvenajiem tematiskajiem virzieniem, kas ir:

  • veicināt pozitīvas pārmaiņas plānošanā, būvniecībā un veidā, kā mēs renovējam un ekspluatējam ēkas un pilsētu infrastruktūru;
  • risināt būtiskas problēmas, ar kurām saskaras transporta nozare, kā arī dalīties ar efektīviem un pārbaudītiem risinājumiem transporta un mobilitātes jomā;
  • aktualizēt nepieciešamību paātrināt procesus, kas saistīti ar “zaļo pāreju”, t.i. pāreju uz ekonomiski ilgtspējīgu izaugsmi un ekonomiku, kuras pamatā nav fosilais kurināmais un pārmērīgs dabas resursu patēriņš. Ilgtspējīga ekonomika balstās uz risinājumiem ar zemu oglekļa dioksīda emisiju līmeni, kas veicina aprites ekonomiku un bioloģisko daudzveidību.

Latvijas stends ir daļa no lielākā izstādes paviljona “The Nordics & Baltics pavilion”, kur piedalīsies kopā ar Norvēģiju, Zviedriju, Somiju un Lietuvu. Rīgas pašvaldību Latvijas stendā šogad pārstāv Pilsētas attīstības departaments. Dalība paviljonā dod iespēju vairot Latvijas atpazīstamību starptautiskā vidē, kā arī piesaistīt uzņēmumus, kas vēlas savus inovatīvos un tehnoloģiskos risinājumus pilotprojektu ietvaros pārbaudīt sadarbībā ar Rīgas pašvaldību.

Dalība kongresā dod iespēju ne vien prezentēt Latviju kā valsti, kas aktīvi attīsta viedās tehnoloģijās un pielieto tās viedpilsētas risinājumos, bet tā ir arī atbilstoša platforma, lai iepazītos ar citu valstu ekspertiem, atrastu potenciālus sadarbības partnerus starpvalstu projektu pieteikumiem, komunicētu par vienotu pieeju klimata misijai, ka arī uzzinātu aktualitātes par inovācijām un tendencēm nozarē.

Izstāde Smart City Expo World Congress  ir pasaulē lielākais un ietekmīgākais pasākums pilsētu inovāciju jomā, kas kopš 2011. gada notiek Barselonā. Šogad izstāde pulcē dalībniekus no vairāk nekā 140 valstīm, 800 pilsētām, pulcējot vairāk nekā 25 000 klātienes apmeklētājus un ap 30 000 dalībnieku tiešsaistē.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI