Īstenojot LIFE projektu, demonstrācijas vietā Mazupīte ir atjaunota 3,5 km garumā, veicot mākslīgi veidoto akmens krāvumu nojaukšanu un pārbūvi, pielūžņojuma, piesārņojuma, atkritumu un bebru aizsprostu izvākšanu, tādējādi palielinot ūdensnotekas straujteču platību, samazinot cilvēka radīto hidromorfoloģisko pārveidojumu ietekmi uz ūdensnoteku un tās ihtiofaunu. Rakšanas darbi ūdensnotekā veikti, ievērojot vides ekspertu ieteikumus. Istenojot projektu, ūdensnotekas gultne maksimāli saglabāta esošajā stāvoklī, saudzējot izveidojušos gultnes trasi, saglabājot nelielus līkumus un pretējā krasta nogāzi.
Nozīmīgākie ūdensnotekā īstenotie pasākumi ir mākslīgu straujteču, zivju nārsta vietu izveide, liellopu ietekmes mazināšana (govju dzirdināšanas vietas un brasla izveide), piesērējuma izrakšana un sedimentācijas baseinu ierīkošana. Zivju migrācijas uzlabošanai ūdensnotekā nojaukts akmeņu krāvums un krāvuma vietā izveidota straujtece. Ūdensnotekas gultnē katrā kilometrā ierīkota viena zivju nārsta vieta. Tādējādi izveidota labvēlīgāka vide zivju migrācijai, nārstam un uzlabotas ceļotājzivju migrācijas iespējas, kā arī palielināta potenciālo nārsta vietu platība. Liellopu pārejas un dzirdināšanas vietās ūdensnotekas nogāzes un gultne nostiprināta ar akmeņu un oļu bērumu, kurš ir nosegts ar drupinātas grants bērumu, nodrošinot pietiekamu ūdens daudzumu liellopu dzirdināšanai un izveidojot liellopu pāreju. Lai veicinātu ūdens aerāciju, ūdensnotekas gultnē visā ūdensnotekas garumā izraktie akmeņi novietoti atpakaļ gultnē. Mazupītē ierīkoti trīs sedimentācijas baseini, nodrošinot suspendēto daļiņu nosēšanos to gultnē.
Meliorācijas sistēmu darbības atjaunošanai, atbilstoši būvnormatīvu prasībām, Mazupītē rakšanas zonā ir pārtīrīti ietekošie grāvji, pretējais krasts pie ietekošajiem grāvjiem un gultne nostiprināta ar akmens šķembu bērumu. Ūdensnotekas labajā krastā visā garumā 10 metru platā joslā ir novākts apaugums, kreisajā krastā apaugums novākts tikai drenu kolektoru izteku aizsargjoslā 10 metru platumā. Atjaunotas 53 drenu iztekas, tās atrokot.
Projekta īstenošanas rezultātā uzlabojusies ūdensteces ekoloģisko kvalitāte, palielinājusies atjaunotā Mazupītes posma estētiskā pievilcība un atjaunota meliorācijas sistēmu darbība. Turpmāk īstenojot LIFE projektus, sadarbības partneri varēs veikt atjaunotās Mazupītes zinātnisko izpēti, iegūtie dati tiks izmantoti rekomendāciju sagatavošanai ūdens ekoloģiskās kvalitātes uzlabošanai Latvijā.
Mazupītes atjaunošanā ieguldīti 114,7 tūkstoši eiro no ES LIFE programmas un Latvijas valsts budžeta.