DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
30. oktobrī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība
1
1

Kā sagatavoties rudens–ziemas sezonai?

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) rīko tiešraides diskusiju par vakcināciju pret gripu un Covid-19  grūtniecēm, bērniem un cilvēkiem ar hroniskām slimībām 2023. gada 1. novembrī plkst. 13.00  

Tiešraidē piedalīsies 

  1. Prof. Dace Zavadska - Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Ģimenes vakcinācijas centra vadītāja; 
  2. Dr. Vija Veisa - ginekoloģe, Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas prezidente; 
  3. Dr. Ainis Dzalbs - ģimenes ārsts, Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas valdes loceklis. 

Gripa ir īpaši bīstama grūtniecēm un maziem bērniem, tomēr arī cilvēkiem ar hroniskām slimībām gripa un/vai Covid-19 saslimšana var izraisīt jau esošās slimības saasinājumus, ievērojami palielinot hospitalizācijas risku un paildzinot atveseļošanās periodu, kā arī var izraisīt nāvi. 

Valsts apmaksātas gripas vakcīnas pieejamas senioriem no 65 gadu vecuma, bērniem 6-23 mēnešu vecumā un cilvēkiem ar hroniskajām slimībām, tai skaitā bērniem no 2 gadu vecuma. Šogad 2-7 gadu veciem bērniem ir ļoti draudzīga vakcīnas forma – nazālā jeb degunā pūšamā vakcīna aerosola veidā “Fluenz Tetra”. Senioriem - īpaši augstas iedarbības gripas vakcīna “Efluelda”, kas pasaulē sevi pierādījusi ar augstu efektivitāti jau vairāk nekā 10 gadus. 

Covid-19 vakcinācijā visiem pieejamas pielāgotās PfizerBioNTech “Comirnaty” Omicron XBB.1.5 kā arī “Comirnaty” Original/Omicron BA.1 un BA.4-5 vakcīnas. 

Tiešraidei būs iespējams sekot līdzi SPKC Facebook kontā un Veselības ministrijas Facebook kontā. Aicinām iesūtīt jautājumus arī e-pastā prese@spkc.gov.lv vai uzdot tos SPKC FB čatā. 

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI