DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
26. oktobrī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts autoceļiem Jēkabpils, Daugavpils un Krāslavas apkārtnē

Šobrīd Jēkabpils, Daugavpils un Krāslavas apkārtnē snieg un ceļi apledo, tāpēc aicinām autovadītājus būt piesardzīgiem un izvēlēties atbilstošu braukšanas ātrumu un distanci. Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 32 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs tehnikas vienības.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir:

  • Daugavpils šosejas (A6) posmā no Jēkabpils līdz Daugavpilij;
  • Daugavpils šosejas (A6) posmā no Daugavpils līdz Izvaldai;
  • autoceļa Krievijas robeža (Grebņeva)–Rēzekne–Daugavpils–Lietuvas robeža (Medumi) (A13) posmā no Špogiem līdz Lietuvas robežai pie Medumiem.

Šodien Latvijas dienvidaustrumu rajonos gaidāma ilgstoša snigšana, tāpēc pēcpusdienā vietām var būt izveidojusies divus līdz četrus centimetrus bieza sniega sega. Latgalē izsludināts dzeltenais brīdinājums. Snigšana iespējama arī citviet Latvijā, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs. Snigšanas laikā redzamība var pasliktināties.

Autoceļu ziemas uzturēšanas sezona valsts ceļu tīklā ir no 16. oktobra un ilgst līdz 15. aprīlim. Minētajā laikā ceļu dienesti īpaši uzmanīgi seko laika apstākļu ietekmei uz ceļu stāvokli, lai savlaicīgi veiktu ceļu attīrīšanu no sniega un veiktu pretapledojuma apstrādi. Ziemas sezonā ceļu uzturētāji ir mobilizēti darbam visu diennakti.

Uzturēšanas darbus valsts autoceļu tīklā veic VAS Latvijas autoceļu uzturētājs atbilstoši Ministru kabineta (MK) noteikumiem par valsts un pašvaldību autoceļu ikdienas uzturēšanas prasībām un to izpildes kontroli.

Prasības autoceļu uzturēšanai ziemā ŠEIT

Valsts autoceļi ir sadalīti piecās ziemas uzturēšanas klasēs – A (augstākā), B, C, D un E (zemākā) atkarībā no ceļu klasifikācijas, satiksmes intensitātes, seguma tipa, tehniskā stāvokļa, plānotā (pieejamā) finansējuma un sociālekonomiskās nozīmes. Tāpat ir norādīti sliktā tehniskā stāvoklī esošie ceļu posmi, kas apkalpojami ar atkāpēm no uzturēšanas klasēm.

Par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem vai citiem ar satiksmi un ceļu stāvokli saistītiem novērojumiem aicinām informēt VSIA Latvijas Valsts ceļi, zvanot pa diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī uzņēmuma kontos sociālās saziņas tīklos Twitter un Facebook

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI