DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. oktobrī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Veselības ministrija Ukrainai ziedo neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīnas

Veselības ministrija Ukrainai ziedos 61 lietotu neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīnu. Medicīnisko transportlīdzekļu nodošanu Ukrainai šodien, 24. oktobrī, atbalstīja valdība.

Latvija kopumā Ukrainai tuvākajā laikā nodos 67 lietotas medicīniskās palīdzības automašīnas. Dienvidkurzemes novada pašvaldība pieteikusi 6 medicīnisko auto ziedošanu savam sadarbības partnerim Kamina - Kaširskas pilsētas pašvaldībai Ukrainā. Savukārt pārējās kopumā 61 auto līdz ar šodienas Ministru kabineta lēmumu ziedos Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD). Auto tiks nodoti Latvijas nevalstiskajai organizācijai “Mūsu ligzda”, kas nodrošinās to nogādāšanu Ukrainā, un kas bez atlīdzības tiks nodotas Ukrainas valdības institūcijām - policijai, Aizsardzības ministrijai, armijai un Veselības ministrijai.

NMPD izvērtēja tā rīcībā esošos resursus un nepieciešamās rezerves, secinot, ka daļa lietoto transportlīdzekļu vairs nebūs nepieciešami un tādējādi tos var ziedot. Dienests šogad par ES fondu līdzekļiem iepirka jaunus medicīniskos transportlīdzekļus – jau iegādāti 110 operatīvie medicīniskie transportlīdzekļi, bet tuvākajos mēnešos tiks piegādāti vēl 47.

Jau ziņojām, ka oktobra sākumā veselības ministrs Hosams Abu Meri tikās ar Ukrainas vēstnieku Latvijā Anatoliju Kucevolu, pārrunājot humānās palīdzības turpināšanu un ievainoto Ukrainas karavīru ārstēšanu un rehabilitāciju Latvijā. Vēstnieks sarunā uzsvēra, ka Ukrainai ļoti svarīgs ir pielāgots transports un medicīnas aprīkojums. H. Abu Meri apliecināja, ka veselības aprūpes jomā Latvija savu iespēju robežās turpinās sniegt visu nepieciešamo palīdzību Ukrainai.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI