DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. oktobrī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Tieslietu ministrija aicina uzņēmumus savā darbā pievērst uzmanību ilgtspējai

Piektdien, 20. oktobrī, Tieslietu ministrija organizēja semināru “Direktīvas priekšlikums par uzņēmumu pienācīgu rūpību attiecībā uz ilgtspēju”. Seminārā uzņēmumi, kuriem ir vairāk nekā 500 darbinieku un augsti neto apgrozījuma rādītāji, tika iepazīstināti ar prasībām, kas noteikti Direktīvas priekšlikumā par uzņēmumu pienācīgu rūpību attiecībā uz ilgtspēju.

Semināru atklāja tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere, norādot: “Ilgtspēja ir kļuvusi par kritisku uzņēmējdarbības sastāvdaļu. Cilvēki, iegādājoties preces un pakalpojumus no uzņēmumiem, arvien vairāk vēlas būt pārliecināti, ka ir ievērotas augstākās prasības cilvēktiesību un vides aizsardzības jomās. Lai ilgtspēju uzņēmējdarbībā no labās prakses pārvērstu par normu, Latvijā tiks iedzīvināta direktīva, kuras mērķis ir veicināt lielo uzņēmumu atbildīgu rīcību, veicot pienācīgu un rūpīgu savas un savu partneru uzņēmējdarbības izpēti.”

Plānots, ka Direktīvas priekšlikums tiks pieņemts jau šī gada beigās, un šobrīd tas aktīvi tiek saskaņots Eiropas Parlamenta un Padomes sarunās. Paredzams, ka Direktīvas ieviešana uzņēmumiem būs jāveic 3 līdz 5 gadu laikā, atkarībā no uzņēmuma lieluma.

Pieņemot Direktīvas priekšlikumu, tiks noteikts, ka dalībvalstīm ir pienākums nodrošināt, ka uzņēmumi veic atbilstošus pasākumus, lai apzinātu faktisku vai iespējamu nelabvēlīgu ietekmi uz cilvēktiesībām un vidi uzņēmumu pašu darbībā, to meitasuzņēmumos. Tas nozīmē, ka uzņēmumiem savā korporatīvajā politikā būs jāintegrē pienācīga rūpība  un jāievieš pienācīgas rūpības politika, kas katru gadu jāatjaunina. 

Seminārā piedalījās ilgtspējas nozarē pieredzējuši speciālisti, kuri informēja par prasībām, kas ir noteiktas Direktīvas priekšlikumā un tuvākajā nākotnē būs ieviešamas uzņēmumos. Tāpat seminārā ar savu pieredzi un izaicinājumiem, veicot šos pienākumus praksē jau šobrīd, dalījās biedrības “Latvijas Korporatīvās sociālās atbildības platforma”, advokātu biroja "Sorainen", SIA "Schwenk Latvija", akciju sabiedrības "Latvijas valsts meži", zvērinātu advokātu biroja "Rasnačs" un akciju sabiedrības “Attīstības finanšu institūcija Altum” pārstāvji.

Seminārā klātienē piedalījās vairāk nekā divdesmit uzņēmumu pārstāvji, un attālināti to vēroja teju 100 dalībnieki. Semināra ieraksts pieejams Tieslietu ministrijas Youtube kontā. Semināra prezentācija pieejama te.

Direktīvas priekšlikums par uzņēmumu pienācīgu rūpību attiecībā uz ilgtspēju pieejams šeit.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI