DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. oktobrī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Finanses

Ar ES fondu atbalstu īstenos pasākumus ģimenes un darba dzīves saskaņošanai

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir nosūtījusi uzaicinājumu Labklājības ministrijai pieteikties Eiropas Savienības (ES) fondu finansējuma saņemšanai, lai tā īstenotu projektu ģimenes un darba dzīves saskaņošanas un cilvēkkapitāla attīstības veicināšanai. No Eiropas Sociālā fonda Plus (ESF+) pieejamais finansējums – vairāk nekā 4,5 miljoni eiro.

Projekta iesniedzējs šajā ES fondu programmā ir Labklājības ministrija kā valsts pārvaldes iestāde, kas organizē un koordinē darba, sociālās aizsardzības, bērnu un ģimenes tiesību, kā arī personu ar invaliditāti vienlīdzīgu iespēju un dzimumu līdztiesības politikas īstenošanu.

Labklājības ministrijas izstrādātā ES fondu programma izveidota, lai veicinātu ģimenes un darba dzīves saskaņošanu un cilvēkkapitāla attīstību. Mērķa sasniegšanai tiks veikti 15 politikas izvērtējumi par dažādiem ģimenes un darba dzīves saskaņošanas un dzīves kvalitātes uzlabošanas aspektiem, tādējādi nodrošinot uz pierādījumiem balstītas politikas veidošanu. Tāpat tiks īstenoti sabiedrības izglītošanas pasākumi par ģimenes un darba dzīves saskaņošanas iespējām, kā arī vienlīdzīgu iespēju un nediskriminācijas jautājumiem.

Pasākumam pieejamais finansējums ir 5 309 860 eiro, tai skaitā ESF+ finansējums 4 513 381 eiro un valsts budžeta līdzfinansējums 796 479 eiro apmērā.

Projekta iesniegums Labklājības ministrijai jāiesniedz CFLA līdz 2024. gada 16. janvārim, savukārt projekta īstenošana jāpabeidz līdz 2029. gada beigām. Projektu atlases dokumentācija publicēta CFLA tīmekļvietnē cfla.gov.lv.

ES fondu atbalsts šim mērķim paredzēts ES kohēzijas politikas programmas 2021.–2027. gadam 4.3.4. specifiskā atbalsta mērķa "Sekmēt aktīvu iekļaušanu, lai veicinātu vienlīdzīgas iespējas, nediskriminēšanu un aktīvu līdzdalību, kā arī uzlabotu nodarbināmību, jo īpaši attiecībā uz nelabvēlīgā situācijā esošām grupām" 4.3.4.3. pasākuma "Pasākumi ģimenes un darba dzīves saskaņošanai" pirmās kārtas ietvaros.

Informācija par visām projektu atlasēm pieejama CFLA tīmekļvietnes sadaļā “Projektu atlases”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI