DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
09. oktobrī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Noteiktas papildu drošības prasības Izraēlas gaisa telpas izmantošanai

Valsts aģentūra “Civilās aviācijas aģentūra” (CAA) noteikusi papildu drošības pasākumus Izraēlas gaisa telpas izmantošanai.

CAA ir veikusi aktuālās informācijas analīzi un noteikusi, ka Latvijas Republikas gaisa kuģu ekspluatantiem plānojot lidojumus uz un no Izraēlas lidlaukiem, nepieciešams veikt lidojuma drošības riska novērtējumu katram atsevišķajam lidojumam. Lidojuma drošības riska novērtējumus iesniedzams CAA.

Tādējādi lidojumus Izraēlas gaisa telpā var veikt tikai tādā gadījumā, ja tiek nodrošināta gaisa kuģa un pasažieru drošība.

Līdz 2023.gada 9.oktobrim bija spēkā CAA rekomendācijas Latvijas pārvadātājiem neizmantot Izraēlas gaisa telpu, kas attiecās kā uz gaisa telpas šķērsošanu tranzītā, tā lidojumiem uz un no lidlaukiem Izraēlā.

Vienlaikus CAA aicina pasažierus izvērtēt drošības riskus, plānojot savus lidojumus. CAA atgādina, ka gaisa telpas izmantošanas ierobežojumi var radīt situācijas, ka pasažieriem ir apgrūtinātas iespējas pamest konkrētās valsts teritoriju. Ar Ārlietu ministrijas ieteikumiem drošības jomā dažādu valstu apmeklēšanā var iepazīties tās mājas lapā www.mfa.gov.lv.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI