DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. oktobrī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Latvijas aviokompānijām rekomendēts neizmantot Izraēlas gaisa telpu

Valsts aģentūra “Civilās aviācijas aģentūra” (CAA), izvērtējot tās rīcībā esošo informāciju, konstatējusi, ka Izraēlas gaisa telpas izmantošana rada draudus civilās aviācijas gaisa kuģiem. Latvijas aviokompānijām rekomendēts neizmantot Izraēlas gaisa telpu turpmākās 48 stundas.

CAA ir veikusi pieejamās informācijas par situāciju Izraēlas gaisa telpā analīzi un konstatējusi, ka saistībā ar konflikta pastiprināšanos pastāv draudi civilās aviācijas gaisa kuģiem, kuri izmanto Izraēlas gaisa telpu.

CAA nosūtījusi vēstuli visām Latvijas aviokompānijām ar rekomendāciju turpmākās 48 stundas neizmantot Izraēlas gaisa telpu, kas attiecas kā uz gaisa telpas šķērsošanu tranzītā, tā lidojumiem uz un no lidlaukiem Izraēlā.

Aviokompānija “airBaltic” informējusi CAA, ka reiss BT-771, kuram bija šodien plkst. 23.25 jāizlido no Rīgas uz Telavivu Izraēlā, tiks atcelts. Pasažieri aicināti sazināties ar aviokompāniju.

Vienlaikus CAA aicina pasažierus izvērtēt drošības riskus, plānojot savus lidojumus. CAA atgādina, ka gaisa telpas izmantošanas ierobežojumi var radīt situācijas, ka pasažieriem ir apgrūtinātas iespējas pamest konkrētās valsts teritoriju. Ar Ārlietu ministrijas ieteikumiem drošības jomā dažādu valstu apmeklēšanā var iepazīties tās mājas lapā www.mfa.gov.lv.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI