DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. oktobrī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas
1
1

Saeima galīgajā lasījumā lems par smagākiem sodiem nelegālo migrantu plūsmas organizētājiem

Ceturtdien, 5. oktobrī, Saeima galīgajā lasījumā skatīs Tieslietu ministrijas izstrādātos grozījumus Krimināllikumā, palielinot kriminālsodu par nelegālo migrantu plūsmas organizēšanu. Grozījumi pastiprinās arī kriminālatbildību par palīdzību valsts robežu nelikumīgi šķērsojošām personām uzturēties Latvijas Republikā, kā arī pārvietoties valsts teritorijā.

Grozījumi Krimināllikumā paredz palielināt brīvības atņemšanas sodu apmērus un izslēgt brīvības atņemšanai alternatīvo sodu – sabiedriskais darbs, jo šis soda veids ir nepietiekams, lai atturētu personas no noziedzīga nodarījuma izdarīšanas, kas vērsts pret valsts robežas un teritoriālo drošību.

Likumprojekts izstrādāts, lai aizsargātu sabiedrības drošību un atturētu personas no noziedzīgu nodarījumu izdarīšanas. Baltkrievijas organizētais hibrīduzbrukums pārpludina kaimiņvalstis ar migrantu straumēm un mākslīgi rada migrācijas krīzi uz Latvijas robežas. Baltkrievijā joprojām atrodas ievērojams migrantu skaits, kas vēlas nokļūt ES, nelikumīgi šķērsojot arī Latvijas Republikas — Baltkrievijas Republikas valsts robežu. Lielais valsts robežu šķērsot gribētāju skaits rada vilinošus apstākļus arī tiem, kas vēlas organizēt vai īstenot nelegālo imigrantu pārvietošanu ES iekšienē, proti, nodrošināt šo personu neatļautu uzturēšanos Latvijā vai citā ES dalībvalstī.

Ar plānotājām izmaiņām Krimināllikumā valsts robežas un drošības stiprināšanai, aicinām iepazīties Saeimas tīmekļa vietnē.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI