DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
25. septembrī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Rīgas NVO namam 10 gadu

Rīgas NVO nams 25. septembrī svin desmit gadu jubileju. Jau veselu desmitgadi NVO nams sniedz visdažādākā veida atbalstu Rīgas nevalstiskajām organizācijām (NVO), nodrošinot gan dažādas apmācības, gan pasākumus, gan vietu, kur satikties un īstenot savas idejas.

Pašlaik NVO nams ir daļa no Rīgas pilsētas Apkaimju iedzīvotāju centra un darbojas ēkā Ieriķu ielā 43A. NVO nams ir atbalsts NVO izglītības, informācijas apmaiņas, tīklošanās un resursu punkts. Te NVO var bez atlīdzības izmantot Rīgas pašvaldības piedāvātos resursus, lai celtu savu kapacitāti, izmantotu telpas un aprīkojumu, darbotos, mācītos, piedalītos.

Rīgas pašvaldība pirms 10 gadiem bija viena no pirmajām pašvaldībām Latvijā, kas sāka nodrošināt tik plaša mēroga atbalstu nevalstisko organizāciju aktivitātēm. Sevišķi svarīgi ir bijis sniegt atbalstu jaunām organizācijām, kā arī nepārtraukti dažādos veidos palīdzēt stiprināt jau pieredzējušu organizāciju zināšanas un prasmes.

NVO nams regulāri piedāvā virkni izglītojošu un informatīvu semināru, kuru saturs tiek veidots, apzinot nevalstisko organizāciju vajadzības un interesējošos jautājumus. Šo gadu laikā organizētos seminārus apmeklējuši teju 9 000 NVO pārstāvju.

Galvenokārt NVO namā darbojas kultūras un radošās organizācijas, profesionālās apvienības, izglītības jomas NVO, sociālā atbalsta un veselības jomas NVO, mājokļu apsaimniekošanas un apkaimju NVO, interešu aizstāvības NVO, jauniešu organizācijas, sporta asociācijas un nodibinājumi. 

Šobrīd NVO namā aktīvi darbojas 262 Rīgas NVO, kas izmanto pašvaldības piedāvātās telpas savām aktivitātēm. Pēdējo divu gadu laikā ir paplašināts Rīgas NVO bez maksas pieejamais telpu piedāvājums, un tās ir pieejamas ne tikai NVO namā Ieriķu ielā, bet arī Maskavas forštatē, Bolderājā, Āgenskalnā un Teikā.

Kopš nama atvēršanas 2013. gada 25. septembrī, tā komanda noorganizējusi 71 pasākumu, 60 izstādes un 327 seminārus. Iesaistoties gan nevalstisko organizāciju, gan NVO nama rīkotajās aktivitātēs, namu 10 gadu laikā apmeklējuši vairāk nekā 250 000 aktīvu iedzīvotāju.

Vairāk informācijas par NVO nama piedāvātajām iespējām, kā arī telpu rezervāciju vietnē apkaimes.lv.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI