DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
25. septembrī, 2023
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Skola

Rosina pārdēvēt Rīgas 41. vidusskolu par Rīgas Jāņa Šteinhauera vidusskolu

Rīgas vicemērs Edvards Ratnieks uzdevis atbildīgajam Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam virzīt Rīgas 41. vidusskolas iniciatīvu, mainot izglītības iestādes nosaukumu uz Rīgas Jāņa Šteinhauera vidusskolu.

Jānis Šteinhauers ir izcila personība mūsu vēsturē un latviešu identitātes veidošanā 18.gadsimtā. Viņš 40 gadus vadījis un veidojis Rīgas latviešu, īpaši Pārdaugavas, sabiedrību un hernhūtiešu draudzi, aktīvi iestājies par Rīgas latviešu pilsoņtiesībām un tiesībām uz ekonomisku un politisku līdztiesību, uzskatāms par pirmo latviešu politiķi. Šteinhauers kopā ar ģimeni likuši pamatus Zāļu tirgus un Līgo svētku tradīcijām Rīgā. Bijis lieluzņēmējs, starptautiska mēroga kokrūpnieks, eksportētājs.

Edvards Ratnieks, Rīgas vicemērs: “No Rīgas 41.vidusskolas esam saņēmuši ierosinājumu par skolas nosaukuma maiņu, kas vēlas piešķirt skolai noteiktu identitāti, ierosinājums guvis atbalstu skolas pedagoģiskajā padomē kā arī skolas padomē. Šī ir atbalstāma rīcība, jo skolas nosaukuma maiņa uz vēsturiskas personas vārdu ir veids, kā uzturēt dzīvu mūsu valsts vēsturi un mācīt to nākamajām paaudzēm. Jāņa Šteinhauera devums latviešu tiesību stiprināšanā ir nozīmīgs. Pateicoties viņa drosmei un neatlaidībai teju 40 gadu garumā, tika veicināti latvietības pamati Rīgā un valstī kopumā. Viņš veicis nozīmīgu politisko, ekonomisko un sabiedrisko darbību. Rīgas 41.vidusskola atrodas bijušajā Šteinhauera īpašumā, tāpēc arī likumsakarīga ir skolas izvēle par labu šim nosaukumam. Skolas nosaukuma maiņu atbalstījusi arī Rīgas domes Koalīcijas sadarbības padome.”

Ierosinājumā skolas direktors Egīls Romanovskis informē: “Jānis Šteinhauers ir izcila personība latviešu, Latvijas, Rīgas un Pārdaugavas vēsturē - izcils lieluzņēmējs, starptautiska mēroga kokrūpnieks, eksportētājs. Jāņa Šteinhauera darbība ir bijusi būtiska latviskās identitātes veidošanā – viņš 40 gadus vadīja un veidoja Rīgas latviešu, īpaši Pārdaugavas, sabiedrību un hernhūtiešu draudzi, 40 gadus tiesājās par Rīgas latviešu pilsoņtiesībām un tiesībām uz ekonomisku un politisku līdztiesību, līdz ar to uzskatāms par pirmo latviešu politiķi. Pateicoties Jānim Šteinhaueram un viņa sievai Barbarai mēs jau vairāk kā divarpus gadsimtus Rīgā turpinām Zāļu tirgus tradīciju un kopīgi svinam Līgo svētkus.”

Ratnieks arī norāda, ka Rīgas 41.vidusskola ir pozitīvs piemērs. Tā ir viena no visstraujāk augošajām izglītības iestādēm Rīgā – vēl pirms desmit gadiem tā bija neliela pilsētas skola Pārdaugavā ar 429 skolēniem, bet šogad tajā mācās jau 842 skolēni. Šobrīd notiek sagatavošanās darbi, lai 2024.gadā veiktu jaunā stadiona izbūvi un āra teritorijas restaurāciju, paredzēts arī paplašināties skolai uz citām telpām. Skola nākamgad svinēs 65 gadu jubileju, tāpēc šīs pārmaiņas ir sevišķi nozīmīgas.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI