DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. septembrī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Raiņa un Aspazijas māja aicina uz priekšlasījumu par Raiņa kopotajiem rakstiem

Raiņa un Aspazijas māja Rīgā, Baznīcas ielā 30, 27. septembrī plkst. 16.00 aicina uz literatūrzinātnieces Gundegas Grīnumas priekšlasījumu “Nāk viss Rainis...” – veltījumu latviešu grāmatas 500. gadskārtai. Tajā varēs uzzināt par Raiņa Kopotu rakstu akadēmiskā izdevuma tapšanu.

“Tas būs personiskā pieredzē dibināts stāsts par to, kā pērnā gadsimta 70. un 80. gados, muzejniekiem un literatūrzinātniekiem cieši sadarbojoties, tapa Raiņa Kopotu rakstu akadēmiskais izdevums 30 sējumos, un cik stipru komunistiskās ideoloģijas pūristu spiedienu tā veidotājiem nācās pārvarēt, lai Raksti parādītos dienas gaismā,” stāsta literatūrzinātniece Gundega Grīnuma.

Priekšlasījumā tiks ieskicēti izdevuma ierosinātāju, metodoloģisko un tekstoloģisko principu izstrādātāju, vadošo sastādītāju un redaktoru portreti gan profesionālā, gan cilvēciskā profilējumā; parādīts, kā pētniecības veterānu un mācekļu ikdienas kopdarbā pilnveidojās latviešu tekstoloģijas skola un izauga jauna rainologu paaudze; izcelta Rakstos ietvertā garīgā un ideoloģiskā vēstījuma ietekme uz brīvas nacionālas un valstiskas domas atdzimšanu latviskajā apziņā gados, kad nobrieda Atmodas priekšnosacījumi. Nobeigumā, nenoklusējot Rakstu nepilnības un trūkumus, tiks akcentēta šī unikālā izdevuma nereti pārprastā un pienācīgi nenovērtētā vieta kā nacionālās literatūrzinātnes, grāmatniecības un kultūras vēsturē, tā arī modernā laikmeta garīgajā dzīvē.

Ieejas maksa: 2,00 EUR. Skolēniem, studentiem, senioriem: 1,50 EUR.

Foto un video materiāli var tikt publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI