DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. septembrī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Rēzeknē piedalīsies Latgales starpkongresā

No 22. līdz 23. septembrim Rēzeknē, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā, notiks Latgales starpkongress “Latgales attīstība – drošības pamats Latvijai un Eiropai”, kuru apmeklēs Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons.

Starpkongresa laikā J. Garisons piedalīsies paneļdiskusijā “Latgales rīcības plāns un starptautiska programma Eiropas Savienības robežu stiprināšanai”, kurā ar dažādu nozaru ekspertiem apspriedīs to, kādi soļi jāveic ekonomikā un drošībā, lai paaugstinātu Latgales iedzīvotāju labklājības līmeni un piederības sajūtu Latvijai un Eiropai.

Tāpat Latgales starpkongresā norisināsies dažādas paneļdiskusijas, kurās nozaru eksperti apspriedīs Latgales reģiona attīstības aspektus – drošības jautājumus, tūrisma attīstību, latgaliešu valodas ilgtspēju un izglītības kvalitāti un pieejamību, kā arī citus tematus.

Latgales starpkongress ir zīmīgs Latgaliešu kultūras biedrības darbības atskaites punkts – šī gada septembrī biedrībai aprit 30 gadi kopš tās darbības reģistrācijas, risinot latgaliešu kultūras, valodas un ekonomikas jautājumus. Tāpat Latgaliešu kultūras biedrība ir iedibinājusi Latgales kongresu tradīciju 1992. gadā, domājot par latgaliešu kultūras saglabāšanu Latvijas diasporā un 1917. gada Latgales kongresa ideju turpināšanu.

 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI