Savukārt otrs pārkāpums fiksēts brīdī, kad kāds kājāmgājējs šķērsoja gājēju pāreju pie luksoforā degošā aizliedzošā sarkanā signāla. Tāpat kā autovadītājiem, arī gājējiem ir jāievēro ceļas zīmes un luksofora signāli!
Velopatruļas uzraudzīs sabiedrisko kārtību un drošību, kā arī kontrolēs, vai jaunieši līdz 16 gadu vecumam, kuri pārvietojas ar velosipēdu, lieto aizsargķiveres. Atgādinām vecākiem, ka bērniem, kuri kā pasažieri atrodas bērnu velo sēdeklītī, aizsargķiveres ir obligātas.
Tāpat atgādinām, ka ar elektroskrejriteņiem drīkst pārvietoties no 14 gadu vecuma ar iegūtu velosipēda vai jebkuras citas kategorijas transportlīdzekļa vadīšanas apliecību un jaunietim līdz 17 gadu vecumam galvā jābūt aizsprādzētai aizsargķiverei. Tāpat ar elektroskrejriteni nevar vest pasažieri!
Norādām, ka saskaņā ar Ceļu satiksmes noteikumiem, transportlīdzekļa vadītājam, tuvojoties neregulējamai gājēju pārejai, jāsamazina braukšanas ātrums vai jāaptur transportlīdzeklis pirms gājēju pārejas, lai dotu ceļu gājējiem, kas šķērso brauktuvi pa gājēju pāreju vai iziet uz tās, kā arī velosipēdu vai elektroskrejriteņu vadītājiem, kas šķērso brauktuvi pa gājēju pāreju vai izbrauc uz tās, ja tie varētu tikt traucēti vai apdraudēti.
Atgādinām, ka no 01.04.2024. ceļu satiksmē atļauts piedalīties tikai ar tādiem elektroskrejriteņiem un velorikšām, kas ir reģistrēti un kam ir pielīmēta valsts reģistrācijas uzlīme. Saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu, par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kurš nav reģistrēts, piemēro naudas sodu elektroskrejriteņa vadītājam no 30 līdz 70 eiro.
Policijas velopatruļas uzraudzīs mazāk aizsargātos ceļu satiksmes dalībniekus, taču lai siltais laiks paiet bez raizēm, aicinājums arī vecākiem pārrunāt ar bērniem ceļu satiksmes noteikumus!