DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. septembrī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Jaunatklātā digitālās ražošanas laboratorija atvērta apmeklētājiem

Publicitātes foto

2023. gada 2. septembrī notika Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Zinātnes un izglītības inovāciju centra trešās darbības vietas – digitālās ražošanas laboratorijas “FabLab Liepāja”, kura atrodas Klāva Ukstiņa ielā 17/23, atklāšanas svētki. Meklējot optimālākos risinājumus darba organizācijai, septembrī uzsākti pirmie soļi, piedāvājot dažādus darba laikus eksperimentāliem nolūkiem, lai varētu secināt visapmeklētāko laiku apmeklētājiem. 

Digitālās ražošanas laboratorijas “FabLab Liepāja” septembra darba laiks ir sekojošs: 

 • 12. septembrī, otrdienā, plkst. 9.30–16.00 
 • 13. septembrī, trešdienā, plkst. 9.30–16.00 
 • 19. septembrī, otrdienā, plkst. 9.30–16.00 
 • 20. septembrī, trešdienā, plkst. 9.30–16.00 
 • 21. septembrī, ceturtdienā, plkst. 16.00–19.00 
 • 22. septembrī, piektdienā, plkst. 13.00–19.00 
 • 26. septembrī, otrdienā, plkst. 13.00–19.00 
 • 27. septembrī, trešdienā, plkst. 9.30–16.00 
 • 28. septembrī, ceturtdienā, plkst. 16.00–19.00 

“FabLab Liepāja” ir atvērta ikvienam – bērniem, jauniešiem, studentiem, pedagogiem, esošiem un topošiem uzņēmējiem, kas vēlas savas idejas prototipēt, un kopumā pilsētas iedzīvotājiem.  

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama, vienlaikus  - tā kā Zinātnes un izglītības inovāciju centra darbība ir saistīta ar materiāltehniskās bāzes, cilvēkresursa un saturisko atbalstu formālai izglītībai un tiek īstenotas arī izglītojoši praktiskas nodarbības, var rasties situācija, ka norādītajā darba laikā laboratorijā atrodas kāda klašu grupa, taču jebkurā gadījumā aicinām ierasties klātienē, lai noskaidrotu reālo situāciju. Nav arī nekādu ierobežojumu par noteiktām zināšanām un prasmēm, ar kurām drīkst apmeklēt “FabLab Liepāja”, tāpēc aicinām septembri izmantot, lai pirmreizēji noskaidrotu izvietoto iekārtu un darba instrumentu izmantošanas iespējas savu ideju realizācijā. 

Tā kā “FabLab Liepāja” darbu uzsākusi vien septembrī vēl nav izstrādāts maksas pakalpojumu cenrādis, piemēram, par izejmateriāliem, tāpēc septembrī iespējami 3 (trīs) veidi: 

 1. Apmeklējot digitālās ražošanas laboratoriju nolūkos noskaidrot iekārtu darbības principus – bez maksas. 
 2. Ierodoties ar savu izejmateriālu un ar iekārtai saderīgu dizaina failu, digitālās ražošanas laboratorijas iekārtu izmantošana bez maksas. Aicinām vispirms ierasties un noskaidrot ar iekārtām saderīgos izejmateriālu un faila formāta parametrus.  
 3. Padziļināts izklāsts par kādu no iekārtām un atbalsts idejas realizācijā iespējams individuālas vai grupas nodarbības “Materiālapstrādes iekārtas” ietvaros – vienai personai par 120 minūšu darbošanos 10,00 EUR (tai skaitā PVN).  

Noslēdzoties septembrim tiks izvērtēts, vai un kādas izmaiņas nepieciešamas “FabLab Liepāja” darba organizācijā.  

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI