DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
06. septembrī, 2023
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Latvijas Pasts atklāj modernu paku apstrādes līniju, paātrinot apstrādes procesus un piegādi klientiem 

Publicitātes foto

Turpinot sūtījumu apstrādes un šķirošanas procesu automatizāciju, Latvijas Pasts Rīgas sūtījumu apstrādes un šķirošanas kompleksā uzstādījis jaunu, specializētu paku apstrādes un šķirošanas līniju, kas turpmāk atvieglos dažādas manuāli veicamas darbības, kā arī būtiski paātrinās darba procesu, saīsinot sūtījumu piegādes laiku klientiem – darbinieku komanda ar šīs iekārtas palīdzību ikdienā spēs apstrādāt vismaz par 40% vairāk paku kā līdz šim. Šī jau ir otrā Latvijas Pasta automatizētā apstrādes līnija, turklāt augustā izsludināts iepirkums papildu vēstuļu šķirošanas iekārtas iegādei. 

Jaunā paku apstrādes un šķirošanas iekārta, kas darbu testa režīmā sāka jau augustā, paredzēta dažādu standarta paku sūtījumu līdz 30kg svēršanai, skenēšanai, mērīšanai un šķirošanai, automātiski fiksējot visus paku nosūtīšanai nepieciešamos datus. Šādas kategorijas pasta pakas aptver teju 80% no visu apstrādājamo paku skaita Latvijas Pastā. Turklāt ierīce ir mobila un to pēc nepieciešamības iespējams pievienot citiem automatizētiem šķirošanas risinājumiem, tādējādi vairojot kopējo šķirošanas kapacitāti.  

“Šajā digitalizācijas laikmetā tehnoloģiskā attīstība un procesu automatizācija ir ne tikai nepieciešamība, bet arī būtisks solis, lai spētu pilnvērtīgi apmierināt klientu vajadzības un pieprasījumu. Mēs dzīvojam laikā, kur cilvēki cenšas optimizēt savu ikdienu un sagaida efektīvus, ātrus un mūsdienīgus pakalpojumus. Tehnoloģijas un digitalizācija ir ceļš, kā mēs spējam to sasniegt, savukārt procesu automatizācija ir atslēga, kas mums ļauj to panākt efektīvi un ar augstu kvalitāti," pauž Lavijas Pasta valdes loceklis Kristaps Krūmiņš. 

Viens no būtiskākajiem ieguvumiem – paku apstrādes un šķirošanas iekārta ievērojami samazinās sūtījumu apstrādei nepieciešamo laiku, kā arī būtiski atvieglos sūtījumu apstrādes komandas darbu, jo līdz šim paku apstrādes un šķirošanas process noritēja pilnībā manuāli. Jaunā paku apstrādes un šķirošanas līnija spēj automātiski apstrādāt vairāk nekā 2500 sūtījumu stundā, ļaujot paaugstināt šķirošanas efektivitāti par vismaz 40%. Tāpat tā nodrošina arī citas vērtīgas funkcijas, piemēram, ar tās palīdzību Latvijas Pasts iegūst precīzākus sūtījumu datus, kas ļauj kvalitatīvāk un mūsdienīgāk plānot piegādes maršrutus. 

Jaunās paku apstrādes un šķirošanas līnijas ražotājs ir viens no Eiropā vadošajiem automatizētu loģistikas risinājumu izstrādātājiem UAB Equinox Europe. 

Latvijas Pasts turpina mērķtiecīgu modernizācijas projektu īstenošanu – drīzumā plānots iegādāties jaunu, Latvijas Pasta vajadzībām pielāgotu vēstuļu šķirošanas iekārtu. Tiek turpināts darbs pie pakalpojumu digitalizācijas, pakomātu tīkla un to funkcionalitātes paplašināšanas. Turklāt, veicinot ilgtspējīgu risinājumu ieviešanu uzņēmuma darbībā, Latvijas Pasts līdz šī gada beigām uzstādīs aptuveni 200 saules paneļus pie Latvijas Pasta biroja ēkas ar kopējo jaudu 110 kW. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI