DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
01. septembrī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Rīgā pulcēsies Eiropas valstu tieslietu ministri, lai lemtu par atbalstu Ukrainai

2023.gada 11.septembrī Rīgā notiks Latvijas un Eiropas Padomes organizēta augsta līmeņa tieslietu ministru sanāksme, kurā tiks lemts par tālākajiem soļiem, lai nodrošinātu Krievijas atbildību par pastrādātajiem noziegumiem Ukrainā, un par Krievijas nolaupīto Ukrainas bērnu atgriešanu viņu ģimenēs.

Eiropas Padomes tieslietu ministru sanāksmi Rīgā, Hanzas Peronā, 11.septembrī atklās Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs un ievaduzrunas teiks tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere, Eiropas Padomes ģenerālsekretāre Marija Pejčinoviča Buriča (Marija Pejčinović Burić), Eiropas Padomes Parlamentārās Asamblejas prezidents Tinijs Kokss (Tiny Kox), Ukrainas tieslietu ministrs Deniss Maļuska (Denis Malyuska), Ukrainas ģenerālprokurors Andrijs Kostins (Andriy Kostin) un Eiropas Savienības Tieslietu komisārs Didjē Reinderss (Didier Reynders).

Tieslietu ministru sanāksmi Rīgā organizē Latvijas Tieslietu ministrija un Eiropas Padome Latvijas prezidentūras Eiropas Padomes Ministru komitejā ietvaros. Sanāksmē piedalīsies 40 Eiropas Padomes valstu delegācijas. Tāpat konferencē piedalīsies pārstāvji no novērotājvalstīm un starptautiskajām organizācijām.

Sanāksmē galvenā uzmanība tiks pievērsta 2023. gada 17. maija Eiropas Padomes samita Reikjavīkā, Islandē, pieņemto lēmumu īstenošanai. Mērķis ir izpētīt, kā Eiropas Padome var palielināt savu ieguldījumu Ukrainas tieslietu sistēmas atbalstīšanā un starptautiskās tiesiskās kārtības atjaunošanā, nodrošinot visaptverošu Krievijas atbildību par agresiju.

Sanāksmes pirmā sesija būs veltīta Krievijas visaptverošas atbildības nodrošināšanai, iekļaujot īpaša Ukrainai nodarīto zaudējumu reģistra izveidi. Rīgas sanāksme būs pirmā, kur klātesošos uzrunās šī Eiropas Padomes ietvaros jaunizveidotā reģistra vadītājs. Reģistra mērķis ir apkopot un pēc tam arī piedzīt visus zaudējumus, ko Krievija radījusi Ukrainai un ukraiņiem.

Otrajā sesijā tieslietu ministri gan uzklausīs Ukrainas ģenerālprokuroru, gan spriedīs par atbalstu Ukrainas tieslietu sistēmas noturībai kara laikā un pēc kara atjaunošanā.

Trešā sesija tiks veltīta ģimeņu atkal apvienošanas un cerības atjaunošanas tematam, ar īpašu uzmanību atbalsta sniegšanai uz Krieviju un Baltkrieviju pretlikumīgi deportētiem ukraiņu bērniem.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI