DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
01. septembrī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

No 2023. gada 29. septembra Rīgas 14. pasta nodaļas klientiem mainīsies apkalpojošā pasta nodaļa  

Ņemot vērā Rīgas 14.pasta nodaļas klientu paradumu maiņu, kā rezultātā lielākā daļa nodaļas apkalpes teritorijas sūtījumu tiek izsniegti Latvijas Pasta pakomātos, kā arī apmeklētāju plūsmas samazināšanos par 38%, salīdzinot ar 2021.gadu, kas Latvijas Pastam rada ikmēneša zaudējumus vairāk nekā 1200 eiro apmērā, pieņemts lēmums, ka Rīgas 14.pasta nodaļas pēdējā darbdiena būs 2023.gada 28.septembris. Pēc šī datuma Rīgas 14.pasta nodaļas klienti pakalpojumus varēs saņemt netālajās Rīgas 5. un 39.pasta nodaļās.  

Atbilstoši Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas noteiktajām saistībām Latvijas Pastam Rīgā jānodrošina 25 pasta nodaļu darbība – Latvijas Pasts šos kritērijus izpilda pilnībā, un līdz šim Rīgā darbojas 31 nodaļa. Taču, mainoties klientu paradumiem un arvien vairāk klātienes apmeklējumu nodaļā aizstājot ar sūtījumu saņemšanu strauji augošajā Latvijas Pasta pakomātu tīklā, samazinās arī nepieciešamība pēc tik liela pasta nodaļu skaita uzturēšanas.  

Rīgas 14.pasta nodaļas klātienes apmeklējumu skaits pēdējo gadu laikā būtiski samazinās, klientiem arvien vairāk izmantojot sūtījumu attālinātas saņemšanas iespējas. Tāpēc, pielāgojoties reālajam pakalpojumu pieprasījumam un nākotnes patēriņa prognozēm, pieņemts lēmums, ka Rīgas 14.pasta nodaļas pēdējā darbdiena būs 28.septembris, kad nodaļa strādās līdz plkst.11. Pēc šī datuma Rīgas 14.pasta nodaļas teritorijas klienti sūtījumus varēs saņemt kādā no tuvākajiem Latvijas Pasta pakomātiem, bet gadījumos, kad to izsniegšana pakomātos nebūs iespējama, klienti, kuru līdzšinējais pasta indekss ir LV-1014, tos varēs saņemt Rīgas 5.pasta nodaļā Tilta ielā 11 k-3, bet teritorijas indeksa LV-1026 klientiem tie tiks izsniegti Rīgas 39.pasta nodaļā Brīvības gatvē 211. Nodaļas strādā katru darbdienu, pirmdienās – piektdienās, no plkst.8 līdz 19. 

Visus pārējos pasta pakalpojumus iespējams ērti saņemt arī jebkurā citā Rīgas pasta nodaļā. Ar Pasta norēķinu sistēmu (PNS) saistītie finanšu pakalpojumi, tostarp pensiju un pabalstu saņemšana, nav piesaistīti konkrētai pasta nodaļai – tos klientam iespējams saņemt ikvienā pasta nodaļā neatkarīgi no atrašanās vietas visā valsts teritorijā. 

Par izmaiņām pasta pakalpojumu saņemšanā no 29.augusta visi Rīgas 14.pasta nodaļas klienti tiek informēti ar īpašiem paziņojumiem savās pastkastītēs jau no 31.augusta. 

 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI