DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
01. septembrī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Lauku attīstība

ES lauksaimniecības ministri Spānijā apspriedīs inovāciju un jauno tehnoloģiju izmantošanu lauksaimniecībā un pārtikas ražošanā

Zemkopības ministrs Didzis Šmits no 3. līdz 5. septembrim piedalīsies Eiropas Savienības (ES) Lauksaimniecības ministru padomes neformālajā sanāksmē Kordovā (Spānijā), kur sarunu temats ir “Jaunas tehnoloģijas ilgtspējīgākai un noturīgākai lauksaimniecībai”.  

Ministri diskutēs par labākajām iniciatīvām, kā Eiropas Savienībā veicināt tehnoloģiju attīstību lauksaimniecībā un pārtikas ražošanā. Sanāksmē plānots pārrunāt inovāciju, jaunu tehnoloģiju un digitalizācijas lomu pārtikas sistēmu pārveidē, tostarp inovāciju ieviešanu arī augu selekcijā. Diskusiju mērķis – atrast veidus, kā nodrošināt ar pārtiku visus pasaules iedzīvotājus, vienlaikus sekmējot pielāgošanos klimata pārmaiņām.  

“Viedās tehnoloģijas ļauj lauksaimnieku un uzņēmēju darbu padarīt efektīvāku un arvien produktīvāku, turklāt visu nozari videi draudzīgāku. Tādēļ jo īpaši mazo un vidējo uzņēmumu segmentā ir jāattīsta un jāveicina jaunāko tehnoloģiju un metožu izmantošana lauksaimniecības un pārtikas produkcijas ražošanā. Šis ir ceļš, kā nodrošināt ar pārtiku arvien pieaugošo pasaules iedzīvotāju skaitu, kā arī cilvēku, dzīvnieku un vides aizsardzību un veselību, vienlaikus saglabājot Eiropas Savienības lauksaimnieku konkurētspēju,” saka zemkopības ministrs Didzis Šmits.  

ES dalībvalstu lauksaimniecības ministri dalīsies redzējumā par turpmāko – visatbilstošāko un efektīvāko – rīcību ES kopīgajām pārmaiņām lauksaimniecības un pārtikas rūpniecībā. Ministri arī apspriedīs, kā ES valstu zinātnes un tehnoloģiju uzņēmumiem nodrošināt atdevi no pētījumiem, kuros izmantotas inovatīvas metodes.  

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI