DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
16. jūnijā, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Turpinās ikgadējās sarunas starp IZM un LPS

Šodien, 16.jūnijā, turpinās pirms divām nedēļām sāktās Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM)  un Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) ikgadējās sarunas, kuru laikā apspriež šī brīža aktuālos un sadarbībā risināmos izglītības jautājumus.

“Esmu gandarīta, ka šodien aizvadītā diskusija bija saturiski piesātināta un konstruktīva. Abas sarunu puses bija profesionāli pārstāvētas, analizējot gan pieteikto tematu problemātiku un cēloņus, gan piedāvājot uz sadarbību vērstus risinājumus,” pēc tikšanās pauž izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša.

IZM rosinātais jautājums par LPS atbalsta pasākumiem pašvaldībām, veidojot bērncentrētu un cilvēkresursu efektīvu skolu tīklu, tika apspriests pirmajā tikšanās reizē. Šīs dienas darba kārtībā tika pārrunāts:

  • par pedagogu sagatavošanas, atbalsta un motivācijas sistēmas pedagogu piesaistei, noturēšanai, kā arī izaugsmei visos izglītības līmeņos izveidošanu un pedagogu nodrošinājumu 2023./2024. mācību gadam;
  • par pedagogu darba slodzes balansēšanas nodrošināšanai papildus nepieciešamo pedagogu nodrošinājumu;
  • par mācību līdzekļu pieejamību un gatavību 2023./2024. mācību gadam;
  • par pedagogu un mācību satura metodiskā atbalsta sistēmas ieviešanu vienotas pedagogu profesionālās kompetences pilnveides sistēmas izveidei, t.sk. stratēģiski koordinējot visas iesaistītās puses augstas kvalitātes metodiskā un konsultatīvā atbalsta nodrošināšanai pedagogiem visā Latvijā, veicinot pedagogu noturēšanu darbam skolās.

Papildu pieteiktajai darba kārtībai, tika spriests arī par interešu izglītības pilnvērtīgu piedāvājumu un tā pieejamību pašvaldībās, kā arī par izglītības iestāžu digitalizācijas procesu ieviešanas gaitu (“Dators ikvienam skolēnam”, gatavība tiešsaistes valsts pārbaudes darbiem), izaicinājumiem un plānotajiem uzlabojumiem.

Ministrei sarunās ar LPS pievienojās arī ministres biroja vadītāja Karīna Caunīte-Orupe, ministres padomnieks Sergejs Ancupovs, Valsts sekretāra pienākumu izpildītāja Santa Šmīdlere, Izglītības departamenta direktore Edīte Kanaviņa, Izglītības departamenta direktores vietniece Baiba Bašķere, kā arī Valsts izglītības satura centra vadītāja Liene Voroņenko.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI