DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
06. jūnijā, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

M. Kučinskis ar Zviedrijas Migrācijas lietu ministri apspriež nostāju migrācijas jautājumā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Iekšlietu ministrs Māris Kučinskis otrdien, 6.jūnijā, Rīgā tikās ar Zviedrijas Karalistes Migrācijas lietu ministri Mariju Malmeri Stenergardu (Maria Malmer Stenergard).

Tikšanās laikā tika apspriesta abu valstu nostāja attiecībā uz Eiropas Savienības (ES) darba kārtībā esošiem aktuāliem izaicinājumiem migrācijas plūsmu pārvaldībā.

Īpaša uzmanība tika pievērsta situācijai, kāda izveidojusies ar nelegālo migrantu plūsmu uz Latvijas – Baltkrievijas robežas. M. Kučinskis norādīja, ka Latvijas atbildīgie dienesti turpina nepārtraukti uzraudzīt situāciju uz robežas ar Baltkrieviju. Tā joprojām ir saspringta, un spiediens turpinās. Īpaši straujš plūsmu pieaugums tika novērots pagājušā gada beigās, kā arī šobrīd. 2021.gadā kopumā tika novērsti 4045 personu mēģinājumi nelikumīgi šķērsot Latvijas – Baltkrievijas robežu. 2022.gadā tika novērsti 5174 mēģinājumi, savukārt šogad – jau 3709.

“Runājot par nelegālo migrantu plūsmu no Baltkrievijas, skaidrs, ka tie nav bēgļi, kas meklē patvērumu, bēgot no briesmām savā valstī, bet gan Baltkrievijas īstenota hibrīdkara un cilvēku kontrabandas mikslis,” pauda M. Kučinskis.

Uzmanība tika pievērsta arī pozīcijai par priekšlikumu Patvēruma un migrācijas pārvaldības regulai un priekšlikumu Patvēruma procedūru regulai. Abos priekšlikumos ir iestrādāts 2020. gada Migrācijas un patvēruma paktā ierosinātais ES līmeņa solidaritātes mehānisms. Šis mehānisms paredz, ka dalībvalstīm, kas saskaras ar lielu patvēruma meklētāju spiedienu būs tiesības lūgt citu dalībvalstu palīdzību šo personu uzņemšanā, kā alternatīvu iespēju paredzot finanšu iemaksas.

Šo jautājumu plānots vērtēt ES tieslietu un iekšlietu ministru padomes 2023.gada 8.-9.jūnija sanāksmē.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI