DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. jūnijā, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vides aizsardzība

8 nominācijās tiks pasniegta gada balva vides aizsardzībā “Zaļās izcilība 2023”; diskutēs par aprites ekonomikas iedzīvināšanas iespējām

Publicitātes foto

Atzīmējot Pasaules vides dienu, 6. jūnijā plkst. 10.00, norisināsies Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) organizēta konference “Pāreja uz aprites ekonomiku - sabiedrības iespēju palielināšana”. Pasākums tiks straumēts Valsts vides dienesta (VVD) un VARAM Facebook platformās, tiešraidē sarunu vērot aicināts ikviens interesents. Savukārt plkst. 14.00 norisināsies VVD gada balvas vides aizsardzībā “Zaļā izcilība 2023” svinīgā balvu pasniegšanas ceremonija.

Konferences mērķis ir diskutēt par dažādu mērķgrupu esošām un potenciālām kompetencēm aprites ekonomikas iedzīvināšanā. Tās laikā tiks apskatīti piemēri aprites ekonomikas iedzīvināšanā dažādos līmeņos, ņemot vērā, ka aprites ekonomika ir ilgtspējas, izaugsmes un konkurētspējas dzinulis kā valsts, tā uzņēmuma un indivīda līmenī. Pirmajā daļā paredzēts apspriest pašvaldību lomu aprites ekonomikas iedzīvināšanā, bet otrajā – tiks runāts par nepieciešamajiem instrumentiem aprites ekonomikas iedzīvināšanai.

Pasākumā savu redzējumu sniegs dažādas aprites ekonomikas iedzīvināšanā iesaistītās puses – gan iesaistīto valsts iestāžu, gan pašvaldību, uzņēmēju un darba devēju pārstāvji. Konferences dalībnieki klāstīs, kāda ir šī brīža situācija aprites ekonomikas iedzīvināšanā Latvijā, kādas ir iespējas un izaicinājumi pašvaldībām, veicinot pāreju uz aprites ekonomiku. Tāpat klausītājiem tiks piedāvāts izklāsts par ražotāju atbildības sistēmu, organizatorisko modeli aprites ekonomikas iedzīvināšanai, zaļā iepirkuma realizāciju pašvaldību sektorā, kā arī taksonomija un banku kreditēšanas politika aprites ekonomikas kontekstā. Paneļdiskusiju laikā dalībnieki dalīsies ar atziņām, lielākajiem izaicinājumiem un ierosinājumiem veiksmīgai aprites ekonomikas principu iedzīvināšanai dažādos līmeņos.

Savukārt Vides dienas svinību noslēgumā jau astoto gadu pēc kārtas ar “Zaļās izcilības 2023” balvu tiks godināti tie uzņēmumi, kuri aktīvi rīkojas, lai novērstu savas darbības ietekmes uz vidi riskus, īsteno pasākumus pārejai uz aprites ekonomiku, kā arī nenogurstoši iegulda resursus uzņēmuma darbinieku vides apziņas veidošanā.

Diskusijas un balvu pasniegšanas ceremonijas tiešraide būs skatāma šeit:

https://www.facebook.com/events/440809817855320/

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU