DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. jūnijā, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

LU aicina zinātniekus, studentus un uzņēmējus apmeklēt Akadēmisko centru

Latvijas Universitāte (LU) V Pasaules latviešu zinātnieku kongresa laikā 27. jūnijā ielūdz zinātniekus, studentus un uzņēmējus apmeklēt LU Akadēmisko centru, lai iepazītu laboratorijas, piedalītos diskusijās un uzzinātu par potenciālām sadarbības iespējām.

Izglītības un zinātnes ministrija aicina V Pasaules latviešu zinātnieku kongresa dalībniekus un citus interesentus 27. jūnijā apmeklēt zinātniskās institūcijas. Aicinājumam atsaucās arī LU, kas piedāvās plašu pasākuma programmu.

27. jūnijā plkst. 11.00 LU Akadēmiskā centra Zinātņu mājā notiks pasākuma atklāšana, kurā dalībniekus uzrunās LU rektors Indriķis Muižnieks. Rektors plašāk iepazīstinās ar Universitātes zinātnes nozarēm, zinātniskajiem sasniegumiem un aktuālajiem zinātnes projektiem.

Pēc pasākuma atklāšanas apmeklētāji būs aicināti doties ekskursijā pa moderno Akadēmisko centru. LU Akadēmiskais centrs ir viens no Ziemeļeiropā modernākajiem studentu un pētniecības centriem. Dabas un  Zinātņu mājas laboratorijas ir unikālas ne tikai Latvijas, bet arī Baltijas valstu mērogā. Tuvākajos gados Akadēmiskā centra teritoriju papildinās Rakstu māja, kur atradīsies humanitāro un sociālo zinātņu fakultātes, institūti un Bibliotēka, bet vēl pēc tam plānots izbūvēt Tehnoloģiju centru, dienesta viesnīcas, akadēmisko laukumu, kā arī būs moderna sporta infrastruktūra, auto un velo stāvvietas. No LU Akadēmiskā centra paveras brīnišķīgs skats uz Rīgas gleznainajiem torņiem.

Vizītes noslēgumā ikvienam būs iespēja apmeklēt sev interesējošo institūtu vai fakultāti, ielūkoties laboratorijās un auditorijās, lai tuvāk iepazītos ar pētnieku zinātniskajām iecerēm un potenciālajām sadarbības iespējām.

Lai piedalītos pasākumā, nepieciešams reģistrēties, aizpildot reģistrācijas anketu.

LU ir lielākā plaša profila universitāte Latvijā, kurai ir nozīmīga vieta ne tikai visas izglītības sistēmas attīstībā, bet arī kopējā valsts ekonomikas izaugsmē. Zinātniskā darbība LU norit ne tikai  fakultātēs, bet arī  zinātniskajos institūtos. LU pētījumi tiek veikti vairāk nekā 50 pētniecības jomās. Universitātes zinātnieki ir izstrādājuši nozīmīgus pētījumus, kas veicinājuši tautsaimniecības konkurētspēju un sabiedrības dzīves kvalitātes uzlabošanos. LU attīstās kā moderna akadēmiska institūcija, kas nodrošina vidi un infrastruktūru izciliem sasniegumiem pētniecībā, studijās un jaunradē.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU