DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
19. maijā, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Faktiskā bezdarba līmenis aprīlī samazinājies par 0,3 procentpunktiem

2023. gada aprīlī faktiskā bezdarba līmenis Latvijā bija 5,8 %, un salīdzinājumā ar martu tas ir samazinājies par 0,3 procentpunktiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) darbaspēka apsekojuma dati.

Vīriešu bezdarba līmenis aprīlī samazinājās par 0,4 procentpunktiem līdz 6,4 %, taču sieviešu – par 0,2 procentpunktiem līdz 5,2 %.

Faktiskā bezdarba līmenis pēc dzimuma pa mēnešiem

(procentos, sezonāli neizlīdzināts)

Skatīt OSP datubāzē: NBB150m. Dati precizēti saskaņā ar metodoloģiju.

 

Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) reģistrētā bezdarba līmenis bija 5,7 %, un kopš marta tas ir samazinājies par 0,3 procentpunktiem. Salīdzinot ar 2022. gada aprīli, faktiskā bezdarba līmenis ir samazinājies par 1,0 procentpunktu, reģistrētā – par 0,8 procentpunktiem.

 

Faktiskā un reģistrētā bezdarba līmenis pa mēnešiem

(procentos, sezonāli neizlīdzināts)

Skatīt OSP datubāzē: NBB150m.

2023. gada aprīlī Latvijā bija 54,9 tūkstoši bezdarbnieku (24,3 tūkstoši sieviešu un 30,6 tūkstoši vīriešu), kas ir par 2,7 tūkstošiem mazāk nekā martā un par 8,9 tūkstošiem mazāk nekā 2022. gada aprīlī. Vīriešu bezdarbnieku skaits mēneša laikā ir samazinājies par 1,9 tūkstošiem, taču sieviešu – par 0,8 tūkstošiem.

Reģistrētā bezdarba līmenis NVA tiek aprēķināts, izmantojot aģentūras rīcībā esošos datus par reģistrētiem bezdarbniekiem un CSP sniegtos datus par ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem (nodarbinātie un bezdarbnieki) darbspējas vecumā. Faktiskā bezdarba līmenim izmanto apsekojuma nekoriģētus ikmēneša novērtējumus.

Reģistrētā bezdarba līmenis pa mēnešiem – NVA tīmekļa vietne
CSP veikto mēneša novērtējumu metodoloģija pieejama oficiālā statistikas portāla aprakstošo metadatu sadaļā Nodarbinātība un bezdarbs

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI