DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
19. maijā, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība

Patīkami pārsteidz skolēnu zināšanas par Eiropas Savienību un labklājības nozari

Ar rekordlielu dalībnieku skaitu noslēgusies komandu erudīcijas spēle 10.–11. klases skolēniem „Lielā Eiroviktorīna 2023”. Šogad savas zināšanas tajā pārbaudīja 69 skolu audzēkņi no 100 klasēm un rezultāti patīkami pārsteidz.

Lai dotu iespēju jauniešiem saliedēties, pārbaudīt un paplašināt zināšanas par Eiropas Savienību (ES), labklājības nozari un Eiropas Savienības fondu pienesumu labklājības un vienlīdzības veicināšanai, Labklājības ministrija jau ceturto gadu organizē erudīcijas spēli „Lielā Eiroviktorīna”. Šogad dalībnieku skaits gandrīz dubultojies un jaunieši konkursā parādījuši augstu zināšanu līmeni — viktorīnā vidēji uz 81 % jautājumu tika atbildēts pareizi.

„Darbojoties konkursā, redzam, ka jaunieši ir atvērti, ieinteresēti un zinoši ES jautājumos. Spēle „Lielā Eiroviktorīna” skolotājiem ir arī lielisks palīglīdzeklis, kas, uzturot skolēnu interesi par jaunu zināšanu apguvi, ļauj dažādot mācību vielu un procesu,” stāsta Ogres Valsts ģimnāzijas skolotāja Valda Elstiņa.

Šogad uzvarējušas sešas klases: par erudītāko klasi Rīgā un visā Latvijā atzīta Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 10.C klase, Vidzemē — Ogres Valsts ģimnāzijas 11.C klase, Latgalē — Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja 11.B klase, Sēlijā — Ilūkstes Raiņa vidusskolas 10.A klase, Kurzemē — Tukuma 2. vidusskolas 11.A klase, Zemgalē — Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas 10.A klase. Katra uzvarējusī klase saņems 500 eiro kāda pašu izvēlēta klases saliedēšanas pasākuma apmaksai.

Pasākumu finansē Eiropas Savienības fondu apakšprogramma 70.50.00 „Tehniskā palīdzība ERAF, ESF+, KF, TPF finansējuma apgūšanai (2021–2027)”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU