DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
09. maijā, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Politika

Steidzami jāatrisina tiešsaistes vēlētāju reģistra jautājums

Līdz Eiropas Parlamenta vēlēšanām ir atlicis gads, un vēl joprojām nav pieņemts lēmums, kas uzturēs un nodrošinās Elektronisko tiešsaistes vēlētāju reģistru (ETVR), kā arī citas vēlēšanām nepieciešamās IT sistēmas. ETVR nodrošina vēlētājiem iespēju balsot jebkurā vēlēšanu iecirknī pēc savas izvēles.

"Varbūt kādreiz šķiet, ka "viņi var pagaidīt" — nē, nevar gaidīt, lēmumam ir jānāk tuvākajās dienās," uzsver Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāja Kristīne Saulīte. “Situācija ir ļoti nopietna, un vilcināšanās ar lēmuma pieņemšanu var apdraudēt sekmīgu Eiropas Parlamenta vēlēšanu organizēšanu.”

Tuvākajās dienās Valsts kancelejai (VK) jāpieņem konceptuāls lēmums gan par ETVR nodrošināšanu 2024. gadā, gan arī par pārējo nepieciešamo IT sistēmu nodrošināšanu. Kā iepriekš ziņots, šobrīd ir iedarbināts scenārijs, kurā tiek izskatīta iespēja, ka Eiropas Parlamenta vēlēšanās ETVR darbību nodrošinātu privātais sektors. Pašlaik sistēmas turētājs ir Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde, savukārt Vēlēšanu vadības sistēmas daļas atrodas pie CVK, un pārējās ir nepieciešams izstrādāt.

VK vadība kopā ar iesaistītajām pusēm jau ir noturējusi konsultācijas ar IT nozares pārstāvjiem. Ja tuvākajās dienās tiks pieņemti minētie lēmumi un ja tie paredzēs privāto uzņēmēju piesaistīšanu, tad īsā laika posmā vajadzētu notikt šo uzņēmumu nolīgšanai un aktīva darba uzsākšanai.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU