“Sakopjot kritušo karavīru piemiņas un atdusas vietas, mēs izzinām Latvijas vēsturi, cildinām un atgādinām par Latvijas karavīru varonību vēstures līkločos. Palīdzot un sniedzot atbalstu citiem, gūstam pozitīvas emocijas un rodam labi padarīta darba sajūtu. Zemessardze, kas ikdienā kopā ar citām bruņoto spēku vienībām rūpējas par Latvijas aizsardzību, veiks teritoriju sakopšanas, labiekārtošanas darbus, lai padarītu mūsu Latviju arī tīrāku un skaistāku,” pauž Zemessardzes komandieris pulkvedis Kaspars Pudāns.
Zemessardzes 1. Rīgas brigādes vienības talkos Dzegužkalna un Rīgas kinostudijas apkārtnē Rīgā, piedalīsies Sužu apkaimes sakopšanas darbos, kā arī sakops Latviešu strēlnieku piemiņas vietu Antiņu kapos.
Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes karavīri un zemessargi sakops teritoriju pie Stāmerienas ezera, talkos Saulkrastu teritorijā, palīdzēs labiekārtošanas darbos Alūksnes muzejam, kā arī veiks sakopšanas darbus 1. Pasaules kara piemiņas vietā Nāves salā, Saulkalnē.
Zemessardzes 3. Latgales brigādes vienības talkos Akmeņupes dabas parkā, Kalupē un Ilūkstē, attīrot teritorijas no sakritušiem kokiem un krūmājiem, kā arī Daugavpils Jaunajā forštatē kopā ar Jaunsardzes pārstāvjiem, jauniešu organizāciju “Apelsīns” un Daugavpils iedzīvotājiem attīrīs mežu no atkritumiem. Tāpat Zemessardzes 3. Latgales brigādes karavīri un zemessargi sakops Jēkabpils novada Kapeles kapos esošo pieminekli Atbrīvošanas cīņās kritušajiem 4.Valmieras kājnieku pulka karavīriem, kā arī Lūznavas muižas un Lūznavas apkārtnes teritoriju.
Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes karavīri un zemessargi sakops Oskara Kalpaka vienības karavīru atdusas vietas Aizpores kapos, Laidu muižas pils vēsturiskajā parkā veiks teritorijas labiekārtošanas darbus un krūmu izciršanu, kā arī vēsturisko pagrabu telpu atbrīvošanu no zemes slāņiem. Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes karavīri un zemessargi sadarbībā ar SIA “Bucher Municipal” arī talkos Ventspils piepilsētas mežos un veiks sakopšanas darbus Īles nacionālo partizānu bunkura un piemiņas vietas apkārtnē.
Zemessardze ir skaitliski lielākā Nacionālo bruņoto spēku vienība un valsts aizsardzības pamats. Zemessardze ir pārstāvēta visā Latvijā – Zemgalē, Latgalē, Vidzemē un Kurzemē. Šodien aptuveni 10 000 pašaizliedzīgu Latvijas pilsoņu no savas pamatnodarbošanās – darba vai studijām – brīvajā laikā jau ir apguvuši un turpina pilnveidot prasmes un iemaņas, kas nepieciešamas mūsu valsts aizsardzībai. Zemessargi pilda ne tikai militārus uzdevumus, bet arī veic visai sabiedrībai svarīgus uzdevumus, piemēram, sniedz atbalstu pazudušu cilvēku meklēšanā, iznīcina sprādzienbīstamus priekšmetus, piedalās glābšanas darbos, dzēš ugunsgrēkus un novērš plūdu radītās sekas.