DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
04. aprīlī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

ANO ģenerālsekretāra pārstāvi iepazīstina ar Latvijas atbalstu Krievijas īstenotās seksuālās vardarbības upuriem Ukrainā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

2023. gada 3. un 4. aprīlī Latvijā pirmoreiz darba vizītē ieradās ANO ģenerālsekretāra īpašā pārstāve jautājumos par seksuālo vardarbību konfliktos Pramila Patena (Pramila Patten), lai pārrunātu atbalstu Krievijas agresijas Ukrainā upuriem, kas cietuši no seksuālās vardarbības.

Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Gunda Reire apliecināja Latvijas atbalstu ANO pārstāves biroja darbam un aicināja ANO turpināt sniegt visu nepieciešamo atbalstu Ukrainai. Parlamentārā sekretāre uzsvēra nepieciešamību dokumentēt un izmeklēt Krievijas īstenotos noziegumus Ukrainā un saukt vainīgos pie atbildības. Sadarbībā ar nevalstisko sektoru Latvija kopš pagājušā gada sniedz dažāda veida praktisko palīdzību Ukrainai. Latvija izveidojusi rehabilitācijas centru Ivanofrankivskā, kas sniedz palīdzību kara noziegumos cietušām sievietēm, bērniem un viņu ģimenes locekļiem.   

ANO ģenerālsekretāra īpašā pārstāve augstu novērtēja Latvijas sniegto atbalstu Ukrainai cietušo upuru rehabilitācijā, kā arī Latvijas nostāju Krievijas atbildības panākšanas jautājumos.

P. Patena apmeklē Baltijas valstis, lai sekmētu un attīstītu sadarbību. Vizītē Latvijā ANO pārstāve tikās ar Valsts prezidentu un viņa dzīvesbiedri, kā arī citām amatpersonām. P. Paterna apmeklēja arī sieviešu krīzes centru “MARTA”.

Informācijai

ANO ģenerālsekretāra īpašās pārstāves pienākumus P. Patena pilda kopš 2017. gada. Viņas mandāts ir izveidots ar ANO Drošības padomes lēmumu, lai cīnītos pret konfliktos īstenoto seksuālo vardarbību.

Galvenie ģenerālsekretāra īpašās pārstāves biroja uzdevumi ir iestāties par seksuālas vardarbības novēršanu, atbalstīt starptautisko standartu īstenošanu un sniegt palīdzību skartajām valstīm, reaģējot uz cietušo upuru vajadzībām.

Latvija ir atbalstījusi ANO Drošības padomes rezolūcijas par “Sievietēm, mieru un drošību”, kas nosoda seksuālo vardarbību bruņotos konfliktos. 

 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI