DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
30. martā, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Ārlietu ministrs: ASV militārā klātbūtne ir svarīga uzticamai NATO atturēšanai un aizsardzībai Baltijas reģionā

2023. gada 29. martā Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Vašingtonā tikās ar ASV valsts sekretāra vietnieci Vendiju Šērmani (Wendy Sherman), lai pārrunātu Latvijas un ASV divpusējās attiecības, tostarp abu valstu ekonomisko sadarbību, īpaši informācijas tehnoloģiju un enerģētikas jomā. Sarunu partneri pārrunāja arī gatavošanos NATO samitam Viļņā šā gada vasarā, līdzšinējo atbalstu Ukrainai un drošības politikas jautājumus reģionā.

Tikšanās laikā E. Rinkēvičs pauda gandarījumu par ciešo divpusējo politisko un drošības sadarbību, kāda ir izveidojusies starp Latviju un ASV. Ministrs pateicās pašreizējai ASV prezidenta administrācijai par drošu 5G tehnoloģiju izstrādes, ražošanas un izplatīšanas veicināšanu, īpaši sabiedroto vidū un pauda Latvijas gatavību piegādāt pasaulē pieprasītas 5G iekārtas, kas pilnībā izstrādātas un ražotas NATO dalībvalstī – Latvijā. 

Amatpersonas pārrunāja gaidāmo NATO Viļņas samitu vasarā. Ministrs pateicās par ASV militāro klātbūtni Baltijas valstu reģionā un apliecināja, ka Latvija turpinās sniegt uzņēmējas valsts atbalstu un uzņemt palielinātos sabiedroto spēkus. Ārlietu ministrs informēja, ka ir plānota valsts aizsardzības izdevumu palielināšanu līdz 2,5% no iekšzemes kopprodukta līdz 2025. gadam un 3% no iekšzemes kopprodukta līdz 2027. gadam.

Sarunā E. Rinkēvičs pauda nostāju, ka ASV militārā klātbūtne ir ļoti svarīga uzticamai NATO atturēšanai un aizsardzībai Baltijas reģionā un aicināja ASV investēt Latvijā.

Amatpersonas pārrunāja atbalstu Ukrainai karā pret Krieviju. Latvija augsti novērtē līdzšinējo ASV vadības nozīmīgo ieguldījumu un atbalstu Ukrainas militārajos centienos. E. Rinkēvičs pauda Latvijas apņēmību iespēju robežās turpināt atbalstīt Ukrainu divpusēji. Līdz šim Latvija militārajā atbalstā ir ieguldījusi vairāk nekā 1,14% (498 miljonus eiro) no iekšzemes kopprodukta.

Tikšanās laikā Latvijas ārlietu ministrs izteica bažas par Krievijas destabilizējošām aktivitātēm Moldovā, kas tiek mērķtiecīgi veiktas ar hibrīduzbrukumiem un dezinformācijas kampaņām Moldovā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU