DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. martā, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Saeima lems par pieteikumu izskatīšanas termiņa pagarināšanu ES pastāvīgā iedzīvotāja statusa pieprasīšanai Krievijas pilsoņiem

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija lūgusi Saeimas 30.marta sēdes kārtībā iekļaut grozījumus Imigrācijas likumā. Tie paredz pagarināt termiņu, kādā izskata pieteikumus, lai personas, kuras laikus ir nokārtojušas valsts valodas prasmju pārbaudi, pagūtu iesniegt nepieciešamos dokumentus Eiropas Savienības (ES) pastāvīgā iedzīvotāja statusa pieprasīšanai, un šī pieteikuma izskatīšanas laikā varētu turpināt uzturēties Latvijā. 

Rītdien otrajā lasījumā Saeima skatīs priekšlikumus grozījumiem Nekustamā īpašuma darījumu starpnieku darbības likumā. Tie paredz saukt pie administratīvās atbildības tos starpniekus, kuri pakalpojumus sniedz bez reģistrācijas. 

Pirmajā lasījumā plānots lemt par likumu grozījumiem un jauna likuma projektu, lai varētu izveidot tiesiskus priekšnoteikumus vērtspapīrošanas darījumu veicināšanai Latvijā, kā arī par grozījumiem Farmācijas likumā, kas paredz pilnveidot regulējumu cilvēkiem paredzēto zāļu klīnisko pētījumu jomā. 

Saeimā iesniegti vairāki jauni likumprojekti, un deputāti lems par to nodošanu izskatīšanai komisijās. To vidū ir Vispārējās izglītības likuma grozījumi, kas saistīti ar izglītojamo ar speciālām vajadzībām skaitu klasēs un izglītības iestāžu internātu organizatorisko struktūru. Grozījumi arī paredz pilnveidot regulējumu par gadījumiem, kādos par izglītības programmas apguvi izsniedz liecību. 

Tāpat komisijām plānots nodot grozījumus Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likumā, ar ko plānots pilnveidot mājas lietas dokumentācijas kārtošanas procesu Būvniecības informācijas sistēmā, un grozījumus Zemessardzes likumā, ar kuriem paredzēts uzlabot un paātrināt lēmumu pieņemšanu zemessargu pārvietošanai uz NBS regulāro spēku vienību, saglabājot zemessarga statusu.    

Deputāti arī lems, vai komisijās izskatīt ierosinājumu grozīt Valsts valodas likumu, lai noteiktu, ka publiski demonstrējamai kinofilmai, videofilmai  un to fragmentiem līdztekus subtitriem latviešu valodā drīkst būt subtitri tikai kādā no ES oficiālajām valodām. 

Apstiprinātajā Saeimas 30.marta sēdes darbakārtībā ir iekļauti 23 jautājumi. Savukārt pulksten 17.00 paredzēta atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU