DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
23. martā, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Tieslietu ministre apmeklē Uzņēmumu reģistru

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Ceturtdien, 23. martā, tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere tikās ar Uzņēmumu reģistra galveno valsts notāri Gunu Paideri un apsprieda Uzņēmumu reģistra darba aktualitātes. Tikšanā tika pārrunāts iestādes transformācijas plāns, lai turpinātu sniegt mūsdienīgus pakalpojumus klientiem un izveidotu labvēlīgu darba vidi darbiniekiem.

Tieslietu ministre tikšanās laikā atzinīgi vērtēja Uzņēmumu reģistra digitālo attīstību, sniedzot mūsdienīgus pakalpojumus klientiem un rūpējoties par datu kvalitatīvu pieejamību sabiedrībai.  Uzņēmumu reģistrs jau pašlaik ir ceļā, lai kļūtu par pirmo automatizēto reģistru pasaulē.

Tikšanās laikā Uzņēmumu reģistra galvenā valsts notāre G.Paidere uzsvēra Uzņēmumu reģistra galveno misiju: “Uzkrāt informāciju sabiedrības interesēs, lai nodrošinātu drošu darījumu vidi Latvijā un Eiropā”. Šobrīd ir būtiski  rūpēties par papildu resursiem, lai novērstu riskus iestādes darba kvalitātei un vispārējai darbības nodrošināšanai nākotnē. Tieslietu ministre pauda atbalstu stiprināt Uzņēmumu reģistra kapacitāti, jo jau šī gada budžetā ir sperti pirmie soļi, atbalstot šo kā vienu no prioritātēm

Tāpat tikšanās laikā puses pārrunāja Eiropas Savienības tiesas 22.11.2022. spriedumu, kā rezultātā Uzņēmumu reģistrs ar Tieslietu ministriju vērtē ES Pamattiesību hartā noteikto privātās dzīves neaizskaramību Latvijas jau vairāk kā 20 gadus pastāvošajā uzņēmumu īpašnieku atklātuma regulējumā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI