KNAB savas kompetences ietvaros veica padziļinātu apstākļu noskaidrošanu un izvērtēja gan publiskajā telpā pieejamo, gan publiskas personas institūciju rīcībā, gan arī KNAB operatīvās darbības pasākumos iegūto informāciju par Valsts aizsardzības loģistikas un iepirkuma centra īstenoto iepirkumu. Lai ar kriminālprocesuālām metodēm pārbaudītu, vai iepirkuma procedūras laikā no 2021. gada 18. oktobra līdz š.g. 10. janvārim īstenoti noziedzīgi nodarījumi, KNAB š.g. 3. martā uzsāka kriminālprocesu.
Kriminālprocess uzsākts par noziedzīgiem nodarījumiem, par kuriem atbildība paredzēta Krimināllikuma 219. panta otrajā daļā, 318. panta otrajā daļā un 329. pantā – nepatiesu ziņu par mantu vai citiem ienākumiem lielā apmērā norādīšana deklarācijā, dienesta stāvokļa ļaunprātīga izmantošana mantkārīgā nolūkā un neizpaužamu ziņu, kas nav valsts noslēpums, izpaušana.
KNAB priekšnieks Jēkabs Straume: “Pēdējo gadu ģeopolitiskie notikumi nežēlīgā un tiešā veidā demonstrē, kāda var būt korupcijas graujošā ietekme uz aizsardzības jomu. Aizdomas vai “sarkanie karogi” par iespējamu korupciju aizsardzības jomā pārbaudāmi ar īpašu vērību, un KNAB to dara arī centralizētā pārtikas iepirkuma gadījumā. Īpaša pateicība Aizsardzības ministrijas administratīvajam personālam par sniegto atbalstu un atsaucību KNAB īstenoto darbību laikā.”
KNAB turpina pirmstiesas izmeklēšanu un nostiprina iegūtos pierādījumus. Tāpat KNAB vērš uzmanību, ka jebkurā kriminālprocesā iesaistītajām personām ir tiesības uz aizstāvību, un atgādina, ka nevainīguma prezumpciju piemēro visos kriminālprocesa posmos – sākot no brīža, kad persona tiek turēta aizdomās vai apsūdzēta, līdz brīdim, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā tiek konstatēta likumā noteiktajā kārtībā.