DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
10. martā, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Nacionālie bruņotie spēki sniedz atbalstu donora sirds transportēšanā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Šonedēļ, pēc Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) kardioķirurgu  lūguma, Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēki sniedza atbalstu donora sirds nogādāšanai ar helikopteru “Mi-17” no kādas attālas Latvijas slimnīcas uz PSKUS, kur jaunu sirdi gaidīja pacients, kuram tā bija nepieciešama, lai dzīvotu.

Viens no Nacionālo bruņoto spēku uzdevumiem ir atbalsta sniegšana sabiedrībai, un tā nodrošināšanā iesaistās daudzas Nacionālo bruņoto spēku vienības, tostarp Gaisa spēki, kas regulāri sniedz atbalstu arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam (NMPD) ļoti kritiskā stāvoklī esošu cietušo transportēšanā uz ārstniecības iestādēm, kā arī  citos atbalsta pasākumos.

Arī šajā reizē donora sirds sagādāšanā iesaistījās  NMPD. Dienesta Specializētās medicīnas centrs, kas 24 stundas diennaktī nodrošina atbalstu un specializēto neatliekamo medicīnisko palīdzību ārstniecības iestādēm visā Latvijā, operatīvi nogādāja PSKUS slimnīcas kardioķirurgu komandu uz attālo slimnīcu, lai viņi tur veiktu donora sirds izņemšanu. Kad donora sirds bija iegūta, tā uz PSKUS tika nogādāta ar Gaisa spēku helikopteru “Mi-17”, lai sirds pārstādīšanas operāciju varētu veikt pēc iespējas ātrāk.

Jau ziņots, ka Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēkiem ir piegādāti pirmie divi no kopumā četriem pasūtītajiem helikopteriem “Black Hawk”, kuru pamatuzdevums būs aizstāt līdz šim izmantotos “Mi-17” un “Mi-2” lidaparātus. Šobrīd notiek Gaisa spēku pilotu un apkalpes personāla praktiskās mācības un treniņi, kuri turpināsies aptuveni vienu gadu, tāpēc uzdevumu izpildes nepārtrauktībai vēl joprojām tiek izmantoti  arī “Mi-17” helikopteri, ar kuriem Gaisa spēki vēl joprojām veic vienu no galvenajiem uzdevumiem – meklēšanas un glābšanas operācijas gan virs ūdens, gan uz zemes.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI