DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. februārī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības
2
2

Majoru vidusskola: karam – “Vienkārši NĒ!”

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

FOTO: Artis Veigurs

Majoru vidusskolā norisinās projekts “Vienkārši NĒ!” – atgādinājums sabiedrībai par nežēlīgo karu, kas Ukrainā norisinās jau gadu.

Projekts piedalās Latvijas Kultūras akadēmijas Latvijas kultūras kanona konkursā “[Jaunība un] pretstāve kultūras kanonā un laikmetīgajā mākslā”.

Paužot atbalstu Ukrainai, Majoru vidusskolas skolēni projekta veidošanā iedvesmojušies no mākslinieka Tomasa Hiršhorna mākslas projekta “Art=Shelter / Māksla=Patvērums”, kas pērnā gada pavasarī norisinājās Mākslas stacijā “Dubulti”. Šveices mākslinieka Hiršhorna akcija aicināja uz radīšanu, dialoga veidošanu, iekļaušanu un mākslas mīlestību, pretojoties naida, dusmu, vardarbības, negatīvisma, pasivitātes un aizvainojuma izpausmēm.

“Mēs esam pret karu, pret karu kā ideju. Karam ir dažādi veidi, un karš Ukrainā nav vienīgais, kas šobrīd norisinās. Ir vēl citi konflikti, par kuriem mēs maz zinām. Mums nepatīk, ka karš ir ikdiena, mums nepatīk, ka cilvēki jau ir pieraduši pie vārda “karš”. Karam nav jābūt ikdienai,” ideju skaidro projekta dalībnieks, 11. klases skolnieks Miks Lisovskis.

Pārveidojot skolas pagrabu par bunkuru, radīta sajūta, kādā šobrīd dzīvo Ukrainas iedzīvotāji. Telpu veidojuši skolēni kopā ar skolotājiem un skolas darbiniekiem. Tā nav draudzīga, droša vieta, tas ir bunkurs, kas var raisīt nepatiku, dažādas emocijas.

Bunkura telpa tika attīstīta kā izstāde – skolēniem bija iespēja veidot šo telpu un radīt to – zīmēt, līmēt, griezt, darīt to, kas nāk prātā, paužot savu attieksmi pret karu. Skanot Ukrainas mūziķu radītajai tehno mūzikai, bunkurā norisinājās tehno  mūzikas un deju performances. Tādējādi, atbalstot ukraiņu dīdžejus un žanra māksliniekus, skolēni pievienojās Ukrainā rīkotām akcijām “Clean-Up rave” (tulkojumā – “tīrīšanas reivs”), kurās, fonā skanot tehno mūzikai, brīvprātīgie strādā kara sapostītajās pilsētās, novācot drupas un sakopjot ielas un pagalmus.

Projekta aktivitātes skolā turpināsies līdz mācību gada beigām. Ikviens interesents var apmeklēt bunkura telpu, paust savu atbalstu Ukrainai, protestējot pret karu. Iepriekšēja pieteikšanās, zvanot pa tālruni 28283697 (Miks Lisovskis).

Labs saturs
2
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI