DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
08. februārī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Politika

Foruma teātra nodarbībā diskutēs par iespējām un izaicinājumiem aktīvas migrācijas laikmetā

Lai diskutētu par jautājumiem, kā mēs varam veidot atvērtu un iekļaujošu sabiedrību, kurā cittautieši var veiksmīgi integrēties, un ar kādiem izaicinājumiem un iespējām sastopas cittautieši un vietējie Latvijas iedzīvotāji aktīvas migrācijas laikmetā, sestdien, 11. februārī Rīgā notiks foruma teātra nodarbība.

Ikviens interesents, kas vēlas diskutēt par migrācijas un integrācijas procesiem, par to, kā tas skar katru no mums un sabiedrību kopumā, kā palīdzēt iejusties Ukrainas kara bēgļiem un citiem cilvēkiem no ārvalstīm, kas nonākuši Latvijā, aicināts pieteikties dalībai nodarbībā, aizpildot pieteikuma anketu. Dalībnieku skaits nodarbībā ir ierobežots.

Foruma teātris ir interaktīva metode, kurā ar teātra paņēmienu tiek analizētas un risinātas konkrētas, iesaistītajiem dalībniekiem aktuālas problēmas. Foruma teātrī par “aktieriem” un “skatītājiem” kļūst” ikviens dalībnieks, un visu kopējais mērķis ir meklēt risinājumus sarežģītām situācijām. Šī metode rosina dialogu, neierastā veidā aicina domāt par problemātiskām tēmām un tā ir pieejama ikvienam interesantam. Foruma teātra nodarbības laikā dalībnieki diskutē par kādu konkrētu problēmu, un ar teātra metožu palīdzību identificē, kas ir šīs problēmas sakne un meklē veidus, kā to būtu iespējams novērst, mainot iesaistīto cilvēku rīcību un attieksmi.

Nodarbību vadīs Agnese Lapsiņa, kas Foruma teātri un citas teātra novatora Augusto Boala radītās  teātra metodes apguvusi starptautiskās mācībās Ungārijā un Luksemburgā, un vadījusi nodarbības dažādām interesentu grupām Latvijā.

Nodarbību rīko Latvijas Pilsoniskā alianse. Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem un ASV vēstniecība Latvijā. Pasākums netiks ierakstīts vai pārraidīts tiešraidē. Pasākumā tiks cienīta viedokļu dažādība un konfidencialitāte.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU