DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
06. februārī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

LU 81. starptautisko zinātnisko konferenci atklās NATO ģenerālsekretāra vietniece Baiba Braže

Piektdien, 10. februārī, notiks Latvijas Universitātes (LU) 81. starptautiskās zinātniskās konferences atklāšanas plenārsēde, kurā ar priekšlasījumu "Alianse attīstības procesā: kāpēc mums vajag NATO kā nekad agrāk?" (“Evolving Alliance: Why we need NATO more than ever”) uzstāsies NATO ģenerālsekretāra vietniece Baiba Braže. 

“Starptautiskā drošība ir aktuāls jautājums daudzām valstīm, īpaši, ja agresors ir neprognozējama un atrodas kaimiņos, tāpēc svarīgāka kā jebkad agrāk ir Latvijas dalība Ziemeļatlantijas Līguma organizācijā (NATO), jo tikai kopīgiem spēkiem demokrātiskās valstis var apturēt agresoru. LU zinātniskā konference nav atrauta no procesiem pasaulē un sabiedrībā, tāpēc esam pagodināti, ka zinātnisko konferenci šogad atklās tieši Baiba Braže, NATO ģenerālsekretāra vietniece,” saka LU rektors prof. Indriķis Muižnieks.  

Atklāšanas plenārsēde ir atvērta ikvienam interesentam. Klausītāji tiek aicināti apmeklēt plenārsēdi 10. februārī plkst. 12.00 LU Mazajā aulā, Raiņa bulvārī 19. Būs pieejama arī plenārsēdes tiešraide LU portālā lu.lv un sabiedrisko mediju portālā lsm.lv. 

LU konference ir kļuvusi par neatņemamu Latvijas zinātniskās dzīves sastāvdaļu, kas nes līdzi gandrīz gadsimtu ilgas tradīcijas. Tradicionāli konferences darbs tiek organizēts sekciju sēdēs četros zinātņu nozaru blokos (dabas zinātnes, humanitārās zinātnes, medicīnas un veselības zinātnes, un sociālās zinātnes) un starpdisciplināri. Konferences sekciju sēdes norisinās tiešsaitē vai klātienē.  

LU konferencē var iepazīties ar zinātnieku jaunākajiem pētījumiem, kas guvuši atzinību ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē. Konference ir iespēja sevi pierādīt jaunajiem zinātniekiem, kā arī pieredzējušiem pētniekiem, kopīgi apspriest jaunākās zinātniskās atziņas, diskutēt un dibināt jaunus kontaktus. 

Februārī konferences sekciju sēdes pievērsīsies dabas zinātņu pētījumiem – inovatīvām pētniecības metodēm bioloģijā, demogrāfiskajiem izaicinājumiem, klimata pārmaiņām, dzīvo augu kolekciju veidošanas un uzturēšanas problemātikai, jaunākajiem rezultātiem atomfizikā, optiskās tehnoloģijas un medicīnas fizikā, kā arī informācijas tehnoloģijās, diskrētajā matemātikā, kognitīvajās zinātnēs u. c. 

LU 81. starptautiskās zinātniskās konference norisinās no februāra līdz pat maijam un informācijai var sekot līdzi konferences tīmekļvietnē: https://www.konference81.lu.lv/ 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU