DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
04. februārī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Aizdomās par kukuļa pieņemšanu no ārvalsts transportlīdzekļa vadītāja aizturētas divas Valsts policijas nodarbinātās personas

Iekšējās drošības birojs janvāra nogalē aizdomās par kukuļa pieņemšanu aizturējis divas Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes nodarbinātās personas. Satiksmes uzraudzības jomā strādājošās Valsts policijas nodarbinātās personas, veicot dienesta pienākumus ceļu satiksmes uzraudzībā, pieņēma kukuli no kāda ārvalsts kravas transportlīdzekļa vadītāja par izdarītā administratīvā pārkāpuma nenoformēšanu likumā paredzētajā kārtībā. Iekšējās drošības birojs procesuālo darbību laikā atrada un izņēma naudu dažādu valstu valūtās vairāku tūkstošu eiro apmērā.

Abām Valsts policijas nodarbinātajām personām piemērots aizdomās turēto statuss un tiesa, lemjot par drošības līdzekli, abām personām piemērojusi apcietinājumu.  Savukārt ārvalsts kravas transportlīdzekļa vadītājam kriminālprocesā piemērots personas, kurai ir tiesības uz aizstāvību statuss.

Vienlaikus pirmstiesas izmeklēšanā tiek vērtēta apcietināto Valsts policijas nodarbināto personu saistība ar citiem kukuļošanas gadījumiem ceļu satiksmes uzraudzības  jomā.

Izmeklēšanas interesēs papildu informācija šobrīd  netiek sniegta.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Iekšējās drošības birojs ir iekšlietu ministra tiešā pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kuras funkcijās ietilpst atklāt, izmeklēt un novērst noziedzīgus nodarījumus, kurus izdarījuši Iekšlietu ministrijas padotības iestāžu (izņemot - Valsts drošības dienestu) nodarbinātie, kā arī ar vardarbību saistītus noziedzīgos nodarījumus, kurus pildot dienesta pienākumus izdarījušas Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm vai Ostas policijas un pašvaldības policijas darbinieki.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU