DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
02. februārī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Politika

3. februārī notiks pirmā jaunievēlētās CVK sēde

Piektdien, 2023. gada 3. februārī, notiks jaunievēlētās Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) pirmā sēde, kurā tiks ievēlēts komisijas priekšsēdētāja vietnieks un sekretārs.

Saskaņā ar likumu “Par Centrālo vēlēšanu komisiju” pirmajā sēdē CVK, aizklāti balsojot, no sava vidus ievēlē priekšsēdētāja vietnieku un sekretāru.

Komisijas sēde notiks plkst.10.00 komisijas telpās, Smilšu ielā 4, Rīgā. Mediju pārstāvjiem dalībai sēdē iepriekš jāpiesakās, rakstot uz prese@cvk.lv.

Jauno CVK sastāvu Saeima apstiprināja šodien, 2. februārī, par CVK priekšsēdētāju ievēlot Kristīni Saulīti un līdzšinējos komisijas locekļus - Ritvaru Eglāju (Nacionālā apvienība “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”) un Dzintru Kusiņu (Zaļo un Zemnieku savienība). Savukārt pirmo reizi CVK ievēlēti Aldis Austers (“PROGRESĪVIE”), Ringolds Balodis (LATVIJA PIRMAJĀ VIETĀ), Katarina Ogorodņika (“Stabilitātei!”), Sanita Stelpe-Segliņa (Jaunā VIENOTĪBA) un Baiba Veisa (“APVIENOTAIS SARAKSTS – Latvijas Zaļā partija, Latvijas Reģionu Apvienība, Liepājas partija”).

Likums “Par Centrālo vēlēšanu komisiju” noteic, ka CVK jāizveido ne vēlāk kā sešus mēnešus pēc jaunās Saeimas sanākšanas. CVK sastāvā ir deviņi locekļi – vēlētāji. CVK priekšsēdētāju un septiņus komisijas locekļus ievēlē Saeima, bet vienu locekli no tiesnešu vidus – Augstākā tiesa. Par CVK locekli Augstākās tiesas plēnums pērn 12.decembrī atkārtoti ievēlēja Senāta Civillietu departamenta senatori Mariku Senkāni.

CVK ir pastāvīga valsts iestāde, kuras pienākumos ietilpst nodrošināt Saeimas vēlēšanu likuma, Eiropas Parlamenta vēlēšanu likuma, Pašvaldības domes vēlēšanu likuma un likuma “Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu” izpildi, vienveidīgu un pareizu piemērošanu, kā arī kontrolēt šo likumu precīzu izpildi.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU