DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. janvārī, 2023
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Autotransporta direkcija ar aizliegtās vienošanās izvērtējumu saistībā ar Konkurences padomes lēmumu iepazīstinās februāra vidū

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Plānots, ka Autotransporta direkcijas pasūtītais neatkarīgais izvērtējums par Konkurences padomes lēmumu attiecībā uz trīs pārvadātāju aizliegtu vienošanos reģionālo autobusu pārvadājumu iepirkuma procesa gaitā būs izstrādāts februāra vidū. Līdz tam būs noslēgušās Autotransporta direkcijas iniciētās konsultācijas ar Konkurences padomi un Iepirkumu uzraudzības biroju par Konkurences padomes lēmumu un tā ietekmi gan uz jau noslēgtajiem līgumiem, gan arī uz tiem, kurus paredzēts slēgt tuvākā vai tālākā nākotnē. Pēc konsultācijām ar atbildīgajām institūcijām un ārējā izvērtējuma saņemšanas Autotransporta direkcija būs pabeigusi konkrēta darbības plāna izstrādi saistībā ar Konkurences padomes lēmumu un par to informēs sabiedrību. Paralēli Autotransporta direkcija gatavo priekšlikumus izmaiņām Publisko iepirkumu likumā, kas dotu plašākas tiesības pasūtītājam vērsties pret negodīgajiem uzņēmumiem arī jau noslēgtu līgumu gadījumā.

Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš: “Konkurences padomes atklātais attiecībā uz pārvadātāju aizliegtu vienošanos saistībā ar reģionālo autobusu maršrutu pārvadājumu nodrošināšanu Latvijā ir šokējošs. Autotransporta direkcija nosoda jebkādas uzņēmumu darbības, kas vērstas uz normatīvo aktu pārkāpšanu. Iepirkums reģionālo autobusu pārvadājumu nodrošināšanai Latvijā tika veidots tā, lai veicinātu taisnīgu konkurenci sabiedriskā transporta nozarē. Konkurences padomes pieņemtais lēmums ir skaidrs signāls nozares dalībniekiem, ka jebkāda manevrēšana un mēģinājumi pārkāpt normatīvos aktus ir bargi sodāma rīcība, kas noved ne tikai pie bargiem finansiāliem sodiem, bet arī pie reputācijas zaudēšanas un iespējas piedalīties turpmākajos konkursos.”

Konkurences padomes lēmums cita starpā ir aktualizējis arī jautājumu par sadarbības turpināšanu ar pārvadātājiem, kuri iesaistīti nelikumīgās darbībās. Autotransporta direkcija uzsver, ka tiklīdz radīsies tiesisks pamats un pienākums prasības celšanai pret konkurences pārkāpumu pieļāvušajām personām par konkurences tiesību pārkāpuma rezultātā radīto zaudējumu piedziņu, Autotransporta direkcija īstenos tās pienākumu un savas kompetences ietvaros darīs visu, lai no pārvadātājiem, kuri minēti Konkurences padomes lēmumā vai tiesas spriedumā, kas stājies spēkā un kļuvis neapstrīdams un nepārsūdzams, atgūtu valsts budžetam nodarītos zaudējumus, kas varētu svārstīties vismaz 10% robežās no kopējās noslēgtā līguma summas.

Autotransporta direkcija informē, ka Konkurences padomes pieņemtais lēmums nemaina Autotransporta direkcijas pieņemtos lēmumus par reģionālo autobusu pārvadājumu nodrošināšanas iepirkuma konkursa rezultātiem attiecībā uz aktuālo iepirkumu par 5 (piecām) maršruta tīkla daļām, jo neviens no Konkurences padomes lēmumā minētajiem uzņēmumiem šajā iepirkumā nav atzīts par tādu, kuram būtu piešķiramas iepirkuma līguma slēgšanas tiesības. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI