DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. janvārī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Latvijas Nacionālā arhīva vietnē “Raduraksti” pieejamas jauniegūtas dokumentu kopijas

Ar šā gada 24. janvāri LNA vietne “Raduraksti” visiem interesentiem, vēsturniekiem un dzimtu pētniekiem piedāvā jauniegūtas draudžu dzimušo, laulāto un mirušo reģistru dokumentu kopijas, kuru lielākā daļa attiecas uz 18. gadsimta otro pusi un ir vērtīgs informācijas un izpētes avots dzimtas pētniecības entuziastiem.

Vietne “Raduraksti” ir papildināta ar Baltkrievijas Nacionālā vēstures arhīva 1781. fonda „Mogiļevas Romas katoļu garīgā konsistorija” dokumentu digitālām kopijām, kuras arhīvs ieguva 2019. gada nogalē. Jaunpievienotais materiāls satur savulaik Vitebskas guberņas Daugavpils, Ludzas un Rēzeknes apriņķī darbojušos Romas katoļu draudžu dzimušo, laulāto un mirušo reģistru norakstus, kas tikuši iesūtīti Mogiļevas konsistorijai.

Dokumenti kopumā attiecas uz 1677.-1801. gadu, tomēr katrai konkrētajai draudzei pieejamais hronoloģiskais periods ir atšķirīgs (vairums materiālu attiecas uz 18. gadsimta otro pusi). Reģistri sastādīti latīņu un poļu valodā. Vietnē “Raduraksti” tie meklējami pie katras konkrētās draudzes.

Digitālo kopiju saturu skatīt šeit: (https://www.arhivi.gov.lv/lv/jaunums/latvijas-nacionala-arhiva-vietne-raduraksti-pieejamas-jauniegutas-dokumentu-kopijas)

LNA mājas lapā ir pieejama palīginformācija dzimtas pētniecības interesentiem – skat. Ieteikumi dzimtas pētniekiem (https://www.arhivi.gov.lv/lv/ieteikumi-dzimtas-petniekiem).

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU